Yardım Xıaomı Mi9 SE Grus Baseband Uçtu

Ustalar merhaba repair yaparken yanlışlıkla if=/dev/zero of=/dev/block/sdf komutu yazdım ve baseband silindi cihazda wifi açmıyor ve imei boş ayrıca qpst ile qcn yazarken de "Received an invalid command from the phone." hatası veriyor. Çözümü nedir acaba?
Mesaj Otomatik Birleştirildi:

ustalar elinde mi 9 se olna varsa dd if=/dev/block/sdf of=/sdcard/sdf.bin komutu ile sdf yi yedekleyip buraya atabilir mi? Şimdiden teşekkürler

Cözüldü:
Ustalar sorun çözüldü başka bir forumdan sdf bölümünün yedeği geldi aşağıdaki anlatım ile yazıp cihazı kurtarabilirsiniz;

DOSYA

indirdiğiniz dosyayı cihazın hafızasına atın

minimal adb açıp aşağıdaki kodlarla cihaza yazın

adb shell

su

dd if=/dev/block/sdf of=/sdcard/bozuksdf.bin ( her ihtimale karşı kendi bölümünüzü yedeklemek için. )

dd if=/sdcard/sdf.bin of=/dev/block/sdf

Moderatör tarafında düzenlendi:
ustalar yardımcı olabilecek olan yok mu cihaz elimde kaldı?

Ustam Hangi Islemden Sonra Boyle Sorun Olustu ?

elinde hangi dongle ler var umt var ise,
efs sil önce twrpde umt xiaomi kısmında cihazın kendiimei mumarasını yaz orjinal yada eng qcn seç
sorun çözülecektir.

Ustalar sorun çözüldü başka bir forumdan sdf bölümünün yedeği geldi aşağıdaki anlatım ile yazıp cihazı kurtarabilirsiniz;

DOSYA

indirdiğiniz dosyayı cihazın hafızasına atın

minimal adb açıp aşağıdaki kodlarla cihaza yazın

adb shell

su

dd if=/dev/block/sdf of=/sdcard/bozuksdf.bin ( her ihtimale karşı kendi bölümünüzü yedeklemek için. )

dd if=/sdcard/sdf.bin of=/dev/block/sdf

adminlerden ricam mesaj ilk mesaja eklensin ve çözüldü prefix i eklensin ki aynı sorundan muzdarip kişiler de yararlansın herkese hayırlı bayramlar.

Hocam dosyanın linki çalışmıyor. Elinde olan varsa sdf.bin dosyasını tekrar paylaşabilir mi acil lazım

Geri
Üst Alt