Yardım Xiaomi Redmi 9T (Lime) Şebeke Gelip Gidiyor

enesbasar1

Üye
Cihazın BL kilidi kapalı. Test Point Noktalarından EFS sıfırlayıp Modem dosyası yükleyip diag port ile imei düzeltmesi yapıyorum herşey başarılı lakin şebeke geliyor hattın operatörü görülüyor 5 saniye sonra gidiyor servis yok yazısı sonra tekrar geliyor bu esnada mobil veri açılmıyor yani açıyorum ama 4.5g yazısı felan gelmiyor.
Denediklerim :

ENG Firmware yükleyip düzeltme
Sitedeki aşşa yukarı 10 tane qcn
Supporttan 2-3 tane qcn
Repair Network (DFT PRO)

Bunların hiç biri çözüm olmadı.

Sorun bana kalırsa donanımsal acaba şebeke entegresini mi kalıplayıp tekrar oturtsak veya başka alternatif sürebilecek arkadaş varsa sevinirim. Kolay gelsin.

Cihazın BL kilidi kapalı. Test Point Noktalarından EFS sıfırlayıp Modem dosyası yükleyip diag port ile imei düzeltmesi yapıyorum herşey başarılı lakin şebeke geliyor hattın operatörü görülüyor 5 saniye sonra gidiyor servis yok yazısı sonra tekrar geliyor bu esnada mobil veri açılmıyor yani açıyorum ama 4.5g yazısı felan gelmiyor.
Denediklerim :

ENG Firmware yükleyip düzeltme
Sitedeki aşşa yukarı 10 tane qcn
Supporttan 2-3 tane qcn
Repair Network (DFT PRO)

Bunların hiç biri çözüm olmadı.

Sorun bana kalırsa donanımsal acaba şebeke entegresini mi kalıplayıp tekrar oturtsak veya başka alternatif sürebilecek arkadaş varsa sevinirim. Kolay gelsin.
Merhaba ustam, cihazda repair işlemi öncesi aynı sorun var mıydı ? Normalde programsal olarak yapılması gereken bütün işlemleri yapmışsınız. Cihaza eng modem vaya farklı düşük sürüm bi stock modem yükleyip deneyin olmaz ise donanımsal olma ihtimali yüksek.

aynısı bikere başıma gelmişti başıma eğer ki sendeki de yazılımsal değilse muhtemelen onun arka kapağı değişmiştir yansanayi kapak takınca bunlarda şebeke sorunu oluyor yada üstündeki kapak zarar görmüş olabilir onları kontrol et bence.

(10dk falan bekle aynısımı) bana logoda kalıyor diye gelmişti bu cihazdan şebekesinede bak dedi abi müşteri şebeke bir türlü gelmiyor. cihazı yaptık şebeke yok müşteriye dedim bunda hiç şebeke yok sonradan tabi müşteri dediki 10 dk bekliyorum şebeke geliyordu geliyor ama şebeke var yok gibi bişe cihaz adamı kullanıyor adam cihazı kullanmıyor kafasına göre 4,5g ardından h ardından şebeke yok 10dk diyince hayda dedim benim aklımdan geçenler bu adam dalga mı geçiyor makaramı yapıyor cihazı bizemi yıkacak hakkaten adamın dediği gibi cihaz 10 dk şebeke verdi onuda hallettim bana gelen cihaz 4-128gb tı Redmi 9t Lime 128-4 dft modem yükledim şebeke onarımı yaptım işlemi bu şekilde başarılı olmuştu

aynısı bikere başıma gelmişti başıma eğer ki sendeki de yazılımsal değilse muhtemelen onun arka kapağı değişmiştir yansanayi kapak takınca bunlarda şebeke sorunu oluyor yada üstündeki kapak zarar görmüş olabilir onları kontrol et bence.
Kapakta her hangi bir deforme görmedim, ilk defa böyle bişeyle karşılaştım.

Merhaba ustam, cihazda repair işlemi öncesi aynı sorun var mıydı ? Normalde programsal olarak yapılması gereken bütün işlemleri yapmışsınız. Cihaza eng modem vaya farklı düşük sürüm bi stock modem yükleyip deneyin olmaz ise donanımsal olma ihtimali yüksek.
Denedim sorun aynı şekilde devam ediyor.

sürüm 13teyse 12ye düşürün... aynı sorun devam ederse;
farklı modem dosyası deneyin.. !!

Geri
Üst Alt