silivriserdar

Genel Moderator
Merhaba GSM Turkey Üyeleri bu paylaşacağım konuda Xiaomi Redmi Note 12 Pro Ruby cihazına ait IMEI repair başarı raporunu paylaşacağım. Ben bu işlemi DFT Pro ile yaptım. Bu araç ücretli bir araçtır.

Kod:
 Please, put your device in OFF mode and insert USB cable
Waiting for MTK port : 123
HW Chip: MT6877
HW version: ca00
SW version: 00
HW sub version: 8a00
SEC_CFG_SBC_EN: true
SEC_CFG_SLA_EN: true
SEC_CFG_DAA_EN: true
MEID: 0x313A4CAF3C98B6B9D0799E1D47966B5F
Brom exploit: OK
Preloader name: preloader_ruby
Send DA SYNC signal: OK
Setup device enviroment: OK
Receive DA SYNC signal: OK
USB_SPEED: HIGH-SPEED
Device mode: brom
Init EXT RAM: OK
INT_SRAM: 448.00 KB
EXT_RAM: 8.00 GB
Send 2nd DA: OK
STORAGE TYPE UFS
CID: 4B4D3856393030314A4D2D42383133
UFS_LU0 SIZE: 4.00 MB
UFS_LU1 SIZE: 4.00 MB
UFS_LU2 SIZE: 119.17 GB
UFS BLOCK: 4.00 KB
UserSize: 119.17 GB
Read data
Read Partition md1img: OK
Read Partition md1img_a: OK
Read Partition md1img_b: OK
Read Partition nvdata: OK
Read Partition nvram: OK
Backup Saved: Backup/xiaomi/patch_new_()-_2023_3_5_20_21_54.zip
Read data: OK
Wipe security data: successful
Write security data: OK
New IMEIA: 
New IMEIB: 
Repair IMEI: successful
Patch certificate
Patch certificate: OK
Write security data
vbmeta verity: unlock
Performing Unlock bootloader
Unlock Bootloader: success
Operation time: 01:15
Operation: Finish 3.0.6.3

Lütfen konu altına yorum yaparken Teşekkürler, Elinize sağlık, süper, sağol, helal olsun gibi kelimeler yazıp konuları kirletmeyelim. Herkes aradığını bu mesajlar yüzünden bulamıyor. Altta beğen butonuna basmanız yeterlidir. Konu ile ilgili sorununuzu veya çözümünüz varsa yorum yapın. Konu ile alakasız cevaplar silinecektir.

Merhaba bl açtınız mı

13.0.4.0 yazılımda direkt yapınca çöküyor cihaz. Bl kapalı çift sim deniyorum ama olmuyor abi

Merhaba bende eski tlfonculardanım taa jaf zamanından

Bir arkadaşım 12 pro plus getirdi hediye , üstünde 13.0.8.0 rom var

az çok bildiğimden güncellemedim direkt bootloader açma işine girdim

boot açıp globla rom yükleme imkanım varmıdır?

Cihazlar daha cok yeni ben kullanmaya aldim 14 global rom cikti beklicez artik yapicak birsey yok

Cihaz direnç ve çift repair işlemi yapılarak ruby_in_global_images_V13.0.4.0.SMOINXM_20221221.0000.00_12.0_in yüklü olarak geldi.
Güncelleme yapıldı ruby_in_global_images_V13.0.6.0.SMOINXM_20230221.0000.00_12.0_in_df252e805a.tgz bu rom yüklendi arada NVDATA ya atmaya başladı.
Download only ile ruby_global_images_V14.0.3.0.SMOMIXM_20230210.0000.00_12.0_global_20ccbc7d31.tgz yüklendi fasttboota atmaya başladı.
tekrar yüklendi format all ile açıldı ama imeiler boştu. Meta ile yazıldı patch cert yapıldı nvdata ya attı 1-2 işlemle açıldı ama arada kapatıp açınca arada NVDATA ya atıyordu.
ruby_eea_global_images_V14.0.8.0.SMOEUXM_20230309.0000.00_12.0_eea bu rom yüklendi flash mode + patch cert new seçili çift yazıldı imeiler geldi ama şebeke gelmedi.
En sağlıklı olarak neyi nasıl yüklemem gerekiyor?

ruby_in_global_images_V13.0.6.0.SMOINXM_20230221.0000.00_12.0_in_df252e805a.tgz

Bu romu format all+ ile baştan kurdum, bootlaoder kapanmış onu açtım, açıldı imeiler boştu.

Meta modda çift yazdım telefon açılmadan patch cert yaptım cihaz açıldı şebeke de verdi görüşmede yaptım.

Kapattım herhangi bir güncelleme vb yapmamama rağmen açılırken Nvdata ya düştü 23 kere reboot yaptım açıldı ve şebeke verdi.

Sorun nerede acaba?

Tamamen yeni guvenlik

Bende 12 pro plus var

Biraz zaman lazim bende eski telefoncuyum

Sunu kabul edelim arkadaslar firmalar guvenliklerini guncelliyor her daim

Aynisini nokia yapmisti 1110 miss gibi yazarken bir flash degisimi ile versiyon dusmemeye basladi sonda universalbox kredi ile yapioduk

Merhaba. İndia 13.0.4.0 sürümünü kuruyorum nvdata hatası alıyorum.Wipe nvram-patch nvdata-repair işlemini yapıyorum "the system has been destroyed" hatası alıyorum. Tekrardan yazılım kurup. Wipe nvram-restore nvram(yedek mevcut)-repair işlemini tekrarlıyorum fakat aynı hatayı almaya devam ediyorum. Yardımcı olabilirmisiniz?

Merhaba. İndia 13.0.4.0 sürümünü kuruyorum nvdata hatası alıyorum.Wipe nvram-patch nvdata-repair işlemini yapıyorum "the system has been destroyed" hatası alıyorum. Tekrardan yazılım kurup. Wipe nvram-restore nvram(yedek mevcut)-repair işlemini tekrarlıyorum fakat aynı hatayı almaya devam ediyorum. Yardımcı olabilirmisiniz?

Bootloader unlock değildir ondandır.Lock cihazlar olmuyor.

Xiaomi redmi note 12 pro plus nv data hatası veriyor yedek yok bootloader açık değil nasıl düzeltebilirim cihaz açılmıyor tek çin rom da açılıyor oda işeme yaramıyor hep çince yardım edebilecek var mı yada çözümü nedir?

Xiaomi redmi note 12 pro plus nv data hatası veriyor yedek yok bootloader açık değil nasıl düzeltebilirim cihaz açılmıyor tek çin rom da açılıyor oda işeme yaramıyor hep çince yardım edebilecek var mı yada çözümü nedir?
sunucuyla bl kilidi açılır maaliyeti 35 dolar.

çince olsun normal kilid basvurusu yap gerekirse 1 hafta bekle bootloderı aç.!!

Merhaba GSM Turkey Üyeleri bu paylaşacağım konuda Xiaomi Redmi Note 12 Pro Ruby cihazına ait IMEI repair başarı raporunu paylaşacağım. Ben bu işlemi DFT Pro ile yaptım. Bu araç ücretli bir araçtır.

Kod:
 Please, put your device in OFF mode and insert USB cable[/B][/B][/CENTER]
[B][B]
[CENTER]Waiting for MTK port : 123

HW Chip: MT6877

HW version: ca00

SW version: 00

HW sub version: 8a00

SEC_CFG_SBC_EN: true

SEC_CFG_SLA_EN: true

SEC_CFG_DAA_EN: true

MEID: 0x313A4CAF3C98B6B9D0799E1D47966B5F

Brom exploit: OK

Preloader name: preloader_ruby

Send DA SYNC signal: OK

Setup device enviroment: OK

Receive DA SYNC signal: OK

USB_SPEED: HIGH-SPEED

Device mode: brom

Init EXT RAM: OK

INT_SRAM: 448.00 KB

EXT_RAM: 8.00 GB

Send 2nd DA: OK

STORAGE TYPE UFS

CID: 4B4D3856393030314A4D2D42383133

UFS_LU0 SIZE: 4.00 MB

UFS_LU1 SIZE: 4.00 MB

UFS_LU2 SIZE: 119.17 GB

UFS BLOCK: 4.00 KB

UserSize: 119.17 GB

Read data

Read Partition md1img: OK

Read Partition md1img_a: OK

Read Partition md1img_b: OK

Read Partition nvdata: OK

Read Partition nvram: OK

Backup Saved: Backup/xiaomi/patch_new_()-_2023_3_5_20_21_54.zip

Read data: OK

Wipe security data: successful

Write security data: OK

New IMEIA: 

New IMEIB: 

Repair IMEI: successful

Patch certificate

Patch certificate: OK

Write security data

vbmeta verity: unlock

Performing Unlock bootloader

Unlock Bootloader: success

Operation time: 01:15

Operation: Finish 3.0.6.3

Lütfen konu altına yorum yaparken Teşekkürler, Elinize sağlık, süper, sağol, helal olsun gibi kelimeler yazıp konuları kirletmeyelim. Herkes aradığını bu mesajlar yüzünden bulamıyor. Altta beğen butonuna basmanız yeterlidir. Konu ile ilgili sorununuzu veya çözümünüz varsa yorum yapın. Konu ile alakasız cevaplar silinecektir.

DFT BL aciyormu bu cihazda

Geri
Üst Alt