Tavsiye Xiaomi Redmi Note 5 IMEI Repair Sonrası Şebeke Sorunu

• Konbuyu başlatan Mehmet4701
  • Başlangıç tarihi
M

Mehmet4701

xiaomi note 5 mee7s 64gb repairden sonra şebeke vermiyor repair yaptım qcn editledim attım repair tamam ama şebeke vermiyor aldığım yedek qcn yükledim genede şebeke alamadım bilgisi olan ustalar

Moderatör tarafında düzenlendi:
xiaomi note 5 mee7s 64gb repairden sonra şebeke vermiyor repair yaptım qcn editledim attım repair tamam ama şebeke vermiyor aldığım yedek qcn yükledim genede şebeke alamadım bilgisi olan ustalar
Cihazı fastboot moda alıp tam modeli yazarmısınız.

fastboot getvar product

product : whyred
yazıyor serdar abi
anti :4 yazıyor

evet abi cihaz unlock twrp yükledim root yaptım qcn editledim sorun yok hersey tamam ama şeb eke alamıyorum

evet abi cihaz unlock twrp yükledim root yaptım qcn editledim sorun yok hersey tamam ama şeb eke alamıyorum
Bazı durumlarda EFS reset gerekebilir. Veya modemst 1 ve modemst 2 fsg fsc dosyaları yedek alıp silip sonra imei repair işlemi yapmak lazım.

abi sadece qcn yedek almıştım ama aynı cihazdan var ondan çekemezmiyim bu dediklerini

abi bst var bide uat tool var bunla çekemedim cmd ile falan olurmu yada twrp nasıl yapabilirim

mehmet kardeş xiaomi note 5 var 4 64gb buna imei repair nasıl yaparım. xiaomi lede yeniyim.

Anlatiyim abi once qpst den qcn yedek aldim sonra aldigim qcnyi editleme programi var qcn editleme aratirsan var onla editledim ondan sonra cihaza twrp yukledim rootladim tekrar twrpye aldim modemst 1 modemst2 fsg sifirladim cihaazi normal actim qpst ile editli qcn yukledim kapatip actim repair oldu ama sebeke vermedi enbastan aldigim qcn tekrar yukledim sebekede haloldu bukadar ?

Anlatiyim abi once qpst den qcn yedek aldim sonra aldigim qcnyi editleme programi var qcn editleme aratirsan var onla editledim ondan sonra cihaza twrp yukledim rootladim tekrar twrpye aldim modemst 1 modemst2 fsg sifirladim cihaazi normal actim qpst ile editli qcn yukledim kapatip actim repair oldu ama sebeke vermedi enbastan aldigim qcn tekrar yukledim sebekede haloldu bukadar ?

teşekkürler kardeşim

mehmet kardeş müsaitmisin. redmi note 5 64 lük geldi. imei atılması gerekiyor. twrp yükledim. diag port açtım root yükledim. partitions ları nasıl
sileceğimi bilmiyorum.

cihazı twrp ye al ondan sonra
adb shell
su
dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p45
dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p46
dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p47
reboot

bunları tek tek kopyala cmd ekranına yapıştır partition sıfırlanacak

cihazı twrp ye al ondan sonra
adb shell
su
dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p45
dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p46
dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p47
reboot

bunları tek tek kopyala cmd ekranına yapıştır partition sıfırlanacak

ne olur ne olmaz diye twrp den efs yedeği alayım değil mi. birde hangi editlemeyi kullandın. hex editör de 08 8a arama yapıyorum birşey
bulamdım

Geri
Üst Alt