Xiaomi Redmi Note 7 Mikrofon

barboros

Üye
note 7 telefonumun mikrofonu konuşurken sesi hoparlöre verdiğinde karşı tarafa gitmiyor tekrardan mi flaş ile kurulum yaptım yine aynı

Anakart üzerindeki video mikrofonu arızalı. Değiştirirseniz düzelecektir

Ayrı bir parça sadece mikrofon değişmen yeterli olacak...

Ekli dosyalar

• x5_781292612c8l.jpg
    x5_781292612c8l.jpg
    48.3 KB · Görüntüleme: 19
Başıma gelmediği için bişe diyemicem çünkü sorunun ondan kaynaklandığını düşünür yinede değiştirirdim :)
Mesaj Otomatik Birleştirildi:

Karşı tarafa ses gidiyodur sanırım doğrumu...

Başıma gelmediği için bişe diyemicem çünkü sorunun ondan kaynaklandığını düşünür yinede değiştirirdim :)

Karşı tarafa ses gidiyodur sanırım doğrumu...
ahizede konuşurken gidiyor ses

Telefonu yüzüne dayayıp konuştuğun esnada ses karşı tarafa gitmiyor ise evet alt mikrofon değişecek...

galiba soruyu yanlış anlamışım üst taraftaki mikrofon anakart üzerinde olan bir parça bord olarak değişmez.
ozaman hangisi bozuk alttakimi üsttekimi

Telefonu yüzüne dayayıp konuştuğun esnada ses karşı tarafa gitmiyor ise evet alt mikrofon değişecek...
ahizede konuşurken gidiyor sıkıntı yok ahize tıkalı olduğu için temizlerken kolanya kullandım hava falan tuttum o ara arızalandı demekki

evet hava tuttuğun için alt mikrofu bozmuşsun yani şarj soketinin olduğu bord değişimini yaparsan veya sadece mikrofon değiştirerek bu işi çözmüş olacaksın (y)

evet hava tuttuğun için alt mikrofu bozmuşsun yani şarj soketinin olduğu bord değişimini yaparsan veya sadece mikrofon değiştirerek bu işi çözmüş olacaksın (y)
telefon klavye sesle yazı yazmıyor ama ahizede konuşuken ses gidiyor eminmisin alt mikrofon olduğuna

alt mikrofona değil üst mikrofona hava tutmuş yani üst mikrofon gitmiş

Havayı nereye tuttuysan orası :)

Geri
Üst Alt