Yardım Xiaomi Redmi Note 8 IMEI Repair Sorunu

oknozcn

Üye
Bu telefona (note 8. 1.29.0. samsung chip) eng rom attık.sıkıntısız bi şekilde açıldı. tr toolstan imei repair yapalım dedik, qcn i çektikten sonra açılıp kapanıyor. işlem de tamamlanamadı, qcn i geri de atamıyoruz. düzeltilmesine yardımcı olabilecek varmı. Cihaz şuan global romda sıkıntısız çalışıyor. ama imeiler null.

Bu telefona (note 8. 1.29.0. samsung chip) eng rom attık.sıkıntısız bi şekilde açıldı. tr toolstan imei repair yapalım dedik, qcn i çektikten sonra açılıp kapanıyor. işlem de tamamlanamadı, qcn i geri de atamıyoruz. düzeltilmesine yardımcı olabilecek varmı. Cihaz şuan global romda sıkıntısız çalışıyor. ama imeiler null.
eng rom yükle işlemleri yenile

Maalesef eng rom da android logosuna kadar gelip tekrar kapaniyor. Diag da gormuyor. Qcn yukleyebilsem duzelecek.
Eng rom attıktan sonra logodan geri kapanıyorsa reset efs dosyası var note 8 için googledan araştır bulamazsan atarım.
modemst1
modemst2
Fsg
Fsc

Bu dört dosya olucak bunları minimal adb and fastboot klasörüne kopyala adbyi aç sonra cihazı fastboot moda alıp,
fastboot flash modemst1 modemst1
fastboot flash modemst2 modemst2
Fastboot flash fsg fsg
Fastboot flash fsc fsc
Fastboot reboot

Yapıp cihazın açılmasını bekle

çözümü çok basit qcn editle eng romda telefon yeniden başlayınca qpst hazır tut port gelir gelmez qcn yazdırmaya başla telefon kapanmıycak ozmn yazdırınca kendısı yeniden başlıyor. Port gelmesi için açılmasını bekleme android yazısında geliyor çok hızlı olman lazım bizzat test edildi. bundan once efs reset yapmayı unutma
1-ilk once efs reset yap dummy.bin modem yazdır yeniden başlat
2-android yazısında port hızı şekilde yakala qcn edit le yazdır
telefon kapanmıyacak

Bendeki sorunda Eng romda şebeke geliyor global romunu yükleyince şebekw gelmiyor

Eng rom attıktan sonra logodan geri kapanıyorsa reset efs dosyası var note 8 için googledan araştır bulamazsan atarım.
modemst1
modemst2
Fsg
Fsc

Bu dört dosya olucak bunları minimal adb and fastboot klasörüne kopyala adbyi aç sonra cihazı fastboot moda alıp,
fastboot flash modemst1 modemst1
fastboot flash modemst2 modemst2
Fastboot flash fsg fsg
Fastboot flash fsc fsc
Fastboot reboot

Yapıp cihazın açılmasını bekle
dosyayı alabilirmiyim ustam

çözümü çok basit qcn editle eng romda telefon yeniden başlayınca qpst hazır tut port gelir gelmez qcn yazdırmaya başla telefon kapanmıycak ozmn yazdırınca kendısı yeniden başlıyor. Port gelmesi için açılmasını bekleme android yazısında geliyor çok hızlı olman lazım bizzat test edildi. bundan once efs reset yapmayı unutma
1-ilk once efs reset yap dummy.bin modem yazdır yeniden başlat
2-android yazısında port hızı şekilde yakala qcn edit le yazdır
telefon kapanmıyacak
hocam bu şekilde kalıyor, kodla açıyorum, yeniden başladığında tekrar açmam gerekiyor.

Ekli dosyalar

• 1630917717389.png
    1630917717389.png
    120.4 KB · Görüntüleme: 101
gerek kalmadı düzeldi hocam teşekkürler.

Ekli dosyalar

• TrTools-2021-09-06-11-04-03.png
    TrTools-2021-09-06-11-04-03.png
    2.1 MB · Görüntüleme: 224
Selmın alyküm ustalar elimde redmi note 8 cihaz var daha önce imei repair yapmıştım 4 ay sonra geri geldi müşteri telefonu hale getirmiş imei repair işlemini tekrarladım dft prodan hiç bir şey olmadı iinternetten EFS yedeği alıp restore ettim yine değişen bir şey olmadı bu cihazı nasıl düzeltebilirim yardımcı olur musunuz ?IMG_4760.jpgIMG_4758.jpegIMG_4757.jpeg

Selmın alyküm ustalar elimde redmi note 8 cihaz var daha önce imei repair yapmıştım 4 ay sonra geri geldi müşteri telefonu hale getirmiş imei repair işlemini tekrarladım dft prodan hiç bir şey olmadı iinternetten EFS yedeği alıp restore ettim yine değişen bir şey olmadı bu cihazı nasıl düzeltebilirim yardımcı olur musunuz ?Ekli dosyayı görüntüle 20168Ekli dosyayı görüntüle 20167Ekli dosyayı görüntüle 20166
cihaza eng rom yükle işlemleri orda dene başarılı olmassa direnci kontrol et

Selmın alyküm ustalar elimde redmi note 8 cihaz var daha önce imei repair yapmıştım 4 ay sonra geri geldi müşteri telefonu hale getirmiş imei repair işlemini tekrarladım dft prodan hiç bir şey olmadı iinternetten EFS yedeği alıp restore ettim yine değişen bir şey olmadı bu cihazı nasıl düzeltebilirim yardımcı olur musunuz ?Ekli dosyayı görüntüle 20168Ekli dosyayı görüntüle 20167Ekli dosyayı görüntüle 20166
bugün bahsettiğin gibi bir cihaz geldi ama cihaz TR cihazı kendiliğinden bu hale geldiğini söyledi müşteri. Cihaza eng attığımda orjinal imeileri geldi. Daha sonra global romunu yükledim ve numarlar orjinal haliyle geldi. Daha sonra başına gelecek olan arkadaşların denemesini tavsiye ederim.

Geri
Üst Alt