Tavsiye Xioami Mİ 8 IMEI Repair Denemesi ve Sonuç

eminorucw

Üye
Sayfadaki diğer xiaomi telefonların imei muhabbeti tarzında deneme yaptım aşşağıdaki komutla
dd if=/dev/zero of=/dev/block/

Screenshot_2019-08-07-09-23-25-111_com.android.contacts.png
imei yi değiştirdim "radyo kapalı uçak modun dan çıkar gibi sorunu var bilen veya öneride bulunabilecek olanlar yazsın lütfen
*#*#4636#*#* komutuna da girip değiştiriyorum sinyal vermiyor ve geri atıyor.
Buraya kadar gelemeyenler sorabilir anlatabilirim nasıl geldiğimi.
Not : Resimdeki imei ile sinyal muhabbetini uğraşmadım geçerli imei ile denemeler yaptım olumsuz.

Sayfadaki diğer xiaomi telefonların imei muhabbeti tarzında deneme yaptım aşşağıdaki komutla
dd if=/dev/zero of=/dev/block/

Ekli dosyayı görüntüle 5986
imei yi değiştirdim "radyo kapalı uçak modun dan çıkar gibi sorunu var bilen veya öneride bulunabilecek olanlar yazsın lütfen
*#*#4636#*#* komutuna da girip değiştiriyorum sinyal vermiyor ve geri atıyor.
Buraya kadar gelemeyenler sorabilir anlatabilirim nasıl geldiğimi.
Not : Resimdeki imei ile sinyal muhabbetini uğraşmadım geçerli imei ile denemeler yaptım olumsuz.
Cihaza nasıl ımeı repair yaptınız

Hocam başta TWRP KURULUP ROOTLANACAK daha sonra twrpyi açıp bilgisayardan adb cmd sinden ADB SHELL _ SU komutu alınıp
-fsg-fsc- modemst1- modemst2
sdf1
sde36
sdf6
sdf7
dosyalar silinecek normal tel. ekrana gelip aynı işlemi diag portunu aktifleştirerekde yapacaksınız daha sonra düzenlenmiş qcn dosyasıyla yazıp teli yeniden başlatacaksınız zaten twrpden sonra teli açtığınızda şebeke olmuyor başta aynı imeiler görünebilir telefonun içindende yapınca aynı işlemleri yeniden başlatınca düzenlenen imei görünüyor qcn dosyası yedekleme düzenleme işlemleri sdm800 altı modellerin çoğunda gösteriliyor.
!!!ŞUNU KESİNLİKLE YAPIN !!!!!
qcn twrpden efs modem boot yedeği alın!!!!!!!!!!!

Ben bu işe bunları alarak başladım bir çok kere geri yüklemek zorunda kaldım

Hocam başta TWRP KURULUP ROOTLANACAK daha sonra twrpyi açıp bilgisayardan adb cmd sinden ADB SHELL _ SU komutu alınıp
-fsg-fsc- modemst1- modemst2
sdf1
sde36
sdf6
sdf7
dosyalar silinecek normal tel. ekrana gelip aynı işlemi diag portunu aktifleştirerekde yapacaksınız daha sonra düzenlenmiş qcn dosyasıyla yazıp teli yeniden başlatacaksınız zaten twrpden sonra teli açtığınızda şebeke olmuyor başta aynı imeiler görünebilir telefonun içindende yapınca aynı işlemleri yeniden başlatınca düzenlenen imei görünüyor qcn dosyası yedekleme düzenleme işlemleri sdm800 altı modellerin çoğunda gösteriliyor.
!!!ŞUNU KESİNLİKLE YAPIN !!!!!
qcn twrpden efs modem boot yedeği alın!!!!!!!!!!!

Ben bu işe bunları alarak başladım bir çok kere geri yüklemek zorunda kaldım
O dosyaları hangi komutlarla sileceğim ve qnc yedeğini qpst'den aldım efs modem boot yedeği almadım onları nasıl alabilirim

O dosyaları hangi komutlarla sileceğim ve qnc yedeğini qpst'den aldım efs modem boot yedeği almadım onları nasıl alabilirim
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf1
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sde36
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf6
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf7

Bahsettiğim silinecek dosyaların cmd kodları bunlar öncelikle adb bağlantı dosyalarını indir aç
twrp ye gir
adb shell
su

Buradaki işlem tamamdır telefonu yeniden başlat normal aç arayüze gel öncelikle usb hata ayıklamayı aktif et
tekrar aynı cmd den
adb devices - GÖR AYGITI
adb shell
su
setprop sys.usb.config diag,adb

dd kodlarını kopyala yapıştır burdan devam
Daha sonra qcn dosyasını editle ve yaz teli yeniden başlat tamamdır ama bu radio off hatasının önüne henüz geçemedim geçersem herkes için iyi olucak bilgin yoksa girme bu işe.
YEDEK MESELESİ TWRP DEN BACKUP DE ORADAN SEÇ YEDEKLE TELEFONDAN PC YE KOPYALAMAYI UNUTMA TWRP VE ROOT ŞART

Bahsettiğim silinecek dosyaların cmd kodları bunlar öncelikle adb bağlantı dosyalarını indir aç
twrp ye gir
adb shell
su

Buradaki işlem tamamdır telefonu yeniden başlat normal aç arayüze gel öncelikle usb hata ayıklamayı aktif et
tekrar aynı cmd den
adb devices - GÖR AYGITI
adb shell
su
setprop sys.usb.config diag,adb

dd kodlarını kopyala yapıştır burdan devam
Daha sonra qcn dosyasını editle ve yaz teli yeniden başlat tamamdır ama bu radio off hatasının önüne henüz geçemedim geçersem herkes için iyi olucak bilgin yoksa girme bu işe.
YEDEK MESELESİ TWRP DEN BACKUP DE ORADAN SEÇ YEDEKLE TELEFONDAN PC YE KOPYALAMAYI UNUTMA TWRP VE ROOT ŞART
TWRP Ve root var daha önce mi9se yaptım ama bunu yapamadım

.................................................a

Son düzenleme:
AŞŞAĞI YUKARI AYNI TEK FARKI ÖNCE TWRPDEN YAPICAN SONRA NORMAL EKRANDAN GERİSİ AYNI
AKLIMDA SON 2 TAKTİK VAR ODA OLMAZSA VERECEM PARASINI ATTIRACAM TABİ ÜZERİNE ÖĞRENMEM KAYDIYLA :)
Büyük harf ile yazmak yasaktır.

VIP bölümünde konusu var.​

Geri
Üst Alt