İstek Xioami Redmi Note 5 Whyred Brick Sorunu

hakancpu

Üye
rn5 mee7s whyred brick oldu ve cihaz r4. neyapabilirim?

Test point ile yükleme yapmayı denediniz mi?

Burada
Çözüm burada
başka site için link vermek yasak mı bilmiyorum yasaksa kusura bakmayın

Henuz deneme yapmadim. Yarin sabah deneyecegim ve sizleri bilgilendiririm. Yardimlariniz icin tesekkur ederim

Qfil ile yazılım atmaya çalıştığımda başarılı olamadım. 3 farklı qfill versiyonu denememe rağmen aynı sorunu alıyorum.
qfill de ilk saırdaki .ddr dosyasını seçtiğimde qfill donuyor. aynıu dosyayı bst den atmaya çalıştım ortalama %50 attıktan sonra hata verip kesti

Qfil ile yazılım atmaya çalıştığımda başarılı olamadım. 3 farklı qfill versiyonu denememe rağmen aynı sorunu alıyorum.
qfill de ilk saırdaki .ddr dosyasını seçtiğimde qfill donuyor. aynıu dosyayı bst den atmaya çalıştım ortalama %50 attıktan sonra hata verip kesti
Donma Sorunu Benden De Oluyor Bunun Sebebi Kulandığınız Qfil Programından

Qfil değiştirin. Veya başka bir box varsa onu kullanın. Örneğin UMT Dongle QcFire Tool

Ayrıca daha önce imei repair işlemi yapılmış ise cihazın açılmasına engel olan Partiton olabilir.

Box ile önce cihazın EFS yedeğini alın ardından EFS reset yapıp yazılımı yükleyin.

Full yazılımı yükledikten sonra recovery moddan gene format atın. Diğer yöntem ise mi flash ile yazılımı yüklemeyi denemek.

Qfil değiştirin. Veya başka bir box varsa onu kullanın. Örneğin UMT Dongle QcFire Tool

Ayrıca daha önce imei repair işlemi yapılmış ise cihazın açılmasına engel olan Partiton olabilir.

Box ile önce cihazın EFS yedeğini alın ardından EFS reset yapıp yazılımı yükleyin.

Full yazılımı yükledikten sonra recovery moddan gene format atın. Diğer yöntem ise mi flash ile yazılımı yüklemeyi denemek.

elimde başka bi box yok onu için efs reset yapamıyorum. Daha önce imei atılmamış.3 farklı qfill indirdim hepsi aynı. bildiğiniz sağlam çalışan qfill varsa ekleyebilirmisiniz?

elimde başka bi box yok onu için efs reset yapamıyorum. Daha önce imei atılmamış.3 farklı qfill indirdim hepsi aynı. bildiğiniz sağlam çalışan qfill varsa ekleyebilirmisiniz?
Benim kullandığım PC Windows 10 bende de hiç biri çalışmıyor. Bende mecburen UMT Dongle QcFire ile yazılım yüklemesi yapıyorum. Mi flash denediniz mi?

IMEI repair olmamış ise o zaman reset EFS gerekmez. Cihaz fastboot moda giriyor mu?

En son çare olmazsa bize gönderen kargo ile yapıp göndeririz.

fastboot yada edl moda giriyor sorun yok. sorun miflash tool da sadece recovery modunda flash atması ve çin flashını atamadım diye bu oluyor. ne bulduysam indirdim fakat sorun hala aynı. size yollayabilirim ama ben kıbrıs/lefkoşa'da yaşıyorum yanş göndermek geri almak vs çok sıkıntı olur benim için

Benim kullandığım PC Windows 10 bende de hiç biri çalışmıyor. Bende mecburen UMT Dongle QcFire ile yazılım yüklemesi yapıyorum. Mi flash denediniz mi?

IMEI repair olmamış ise o zaman reset EFS gerekmez. Cihaz fastboot moda giriyor mu?

En son çare olmazsa bize gönderen kargo ile yapıp göndeririz.
Qfil i silin size gönderdiğim linkteki qfil i kurun tekrar deneyin

bst de whyred desteği henüz yok loaderden nasıl geçtin anlamadım umt ile tüm işlemleri sorunsuz hallediyor.

bst de whyred desteği henüz yok loaderden nasıl geçtin anlamadım umt ile tüm işlemleri sorunsuz hallediyor.
whyred=MEE7S bst'nin mi bölümünde arama yaparsan olup olmadığını anlarsınız.Artı olarak loader(secure boot area) işlemci türüne göre değişiklik göstermektedir. MEE7S sahip olduğu işlemci ile 6 farklı modelin loader 'ıyla aynı karakterisik kernel ve boot dosyasına sahiptir.
umarım anlamanıza yardımcı olmuşumdur...

m1803e7sg buda bir whyred ve bu yok umt ile hallettik.

m1803e7sg bu olmayabilir ama mevzumuz bunun olup olmaması değil. Hattı zatında benim bu konuyu açmama sebeb cihazda bu değil zira konu buraya nereden nasıl geldi komik
herneyse ben hallettim cihazı umt bst bilmemne t yede gerek kalmadı
yardımcı olan herkese teşekkür ederim

m1803e7sg bu olmayabilir ama mevzumuz bunun olup olmaması değil. Hattı zatında benim bu konuyu açmama sebeb cihazda bu değil zira konu buraya nereden nasıl geldi komik
herneyse ben hallettim cihazı umt bst bilmemne t yede gerek kalmadı
yardımcı olan herkese teşekkür ederim
Geçmiş olsun. Nasıl hallettiğinize de yazarsanız konuya ekleme yapıp çözüldü olarak değiştireceğim.

teşekkür ederim.
Nurilika isimli arkadaşımızın vermiş olduğu linkteki yöntemle oldu fakat .ddr dosyasını ben yaptım onuda isteyen olursa buraya eklerim

teşekkür ederim.
Nurilika isimli arkadaşımızın vermiş olduğu linkteki yöntemle oldu fakat .ddr dosyasını ben yaptım onuda isteyen olursa buraya eklerim
Anladım. Dosyayı ekleyin belki lazım olan olursa kullanılır. Büyük değilse dosya ekle kısmından ekleme yapabilirsiniz.

Geri
Üst Alt