Bilgi Bilgisayardan Gerçek Veri Silmek!!!

Sdt01

Üye
Evet arkadaşlar belki işinize yarar bilgisayarınızdan temelli veri silme işlemi ni anlatıcam kesinlikle geri dönüşü olmaksızın hem performans hem güvenlik için işinize yarayacaktır malesef shift delete yapsak dahi veriler yüzde yüz silinmiyor nasıl yapıcaz windows logo + r ye basıyoruz ve "cmd" yazıyoruz açılan ms dos ekranına şu kodu yazıyoruz "cipher /w:c" entere basıyoruz bitene kadar kapatmıyoruz ortalama 3/4 saat sürüyor daha uzunda sürebilir bilgisayarınız çok dolu ise ama dikkat edin laptop çok ısınıyor aşırı derecede soğutucu veya mini fan öneririm hazır kış gelmişken değerlendirin ben yaptım her kış yapıyorum ısınmıyor bile soğuk havada ama yazın dikkat edin deneyin farkı göreceksiniz. Not: Kesinlikle geri dönüşüm alınamaz bu işlemden sonra
Kolay gelsin

Evet arkadaşlar belki işinize yarar bilgisayarınızdan temelli veri silme işlemi ni anlatıcam kesinlikle geri dönüşü olmaksızın hem performans hem güvenlik için işinize yarayacaktır malesef shift delete yapsak dahi veriler yüzde yüz silinmiyor nasıl yapıcaz windows logo + r ye basıyoruz ve "cmd" yazıyoruz açılan ms dos ekranına şu kodu yazıyoruz "cipher /w:c" entere basıyoruz bitene kadar kapatmıyoruz ortalama 3/4 saat sürüyor daha uzunda sürebilir bilgisayarınız çok dolu ise ama dikkat edin laptop çok ısınıyor aşırı derecede soğutucu veya mini fan öneririm hazır kış gelmişken değerlendirin ben yaptım her kış yapıyorum ısınmıyor bile soğuk havada ama yazın dikkat edin deneyin farkı göreceksiniz. Not: Kesinlikle geri dönüşüm alınamaz bu işlemden sonra
Kolay gelsin
Silme geçmişini mi temizliyor sadece

Silme geçmişini mi temizliyor sadece
Bilgisayarınızdan klasör sildiniz veya müzik,video kısacası sildiğiniz veriler tamamen kalkmıyor geri dönüşüm programları ile o veriler kurtarılabiliyor bu komut sayesinde geri dönüşüm olmaksızın tamamen silinir "D" diskinide temizleyebilirsiniz "cipher /w:d" şeklinde flash bellekde temizleyebilirsiniz sürücü harfi olan yeri değiştirmeniz gerekir örnek flaş bellek sürücü harfi "F" diyelim kod "cipher /w:f" gibi yazılacak

bu anladığım kadarıyla ve daha önce yaptığım gözlemlerden hatırladığım kadarıyla önceden silmiş olduğunuz sistem altında duran ve kurtarılabilir olan bilgilerinizin geri dönmemek üzere silmeye yarayan komuttur. işleyiş tarzı aynı bana öyle geldi önce veri kurtarma ile bakın veri varmı sonra bu komutu girin daha sonra tekrar veri kurtarma ile bakın belli olur ne olduğu.

Geri
Üst Alt