Root Casper VIA P2 Root Yapma

B

By_Engin

Ben hiçbir yerde bulamadım sanırım ilk. Ben aradım uğraştım bulamayınca kendim çözdüm.
Buyrun bu da benden siteye ve telefonun kullanıcılarına bir faydam olsun.

Tüm işlemler kendi sorumluluğunuzdadır. Kabul etmiyorsanız yükleme yapmayınız.

Gerekli olan "Magisk Manager v5.9.1 ve boot.img ve scatter" dosyasını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Casper p2 root / gsmturkey.net
Şifre gsmturkey

İndirdiğimiz sıkıştırılmış dosya içerisindeki MagiskManager-v5.9.1.apk dosyasını telefonumuza kopyalayıp çalıştırıyoruz.

01.png

Yükle seçeneğiyle yüklemeyi başlatıyoruz.

02.png

03.png

04.png

Yükleme tamamlandıktan sonra boot.img dosyasını yüklememiz gerekiyor.
Programı açarsak aşağıdaki gibi root işleminin yapılmadığını görürüz.
Elinizde OEM boot.img dosyası varsa kendinizde patched dosyasını oluşturabilirsiniz.
Ben gerekli dosyaları ekledim.

05.png

06.png

SP Flash Tools ile scatter dosyasını seçip download tıklıyoruz ve telefonumuzu kapalı olarak usb kablo ile bilgisayara bağlıyoruz.

SP Flash.png

Yükleme tamamlandıktan sonra kabloyu çıkarıp telefonu açıyoruz.

Telefon açıldıktan sonra Magisk Manager programını tekrar açıyoruz.

07.png

Magisk yüklenmiş olarak karşımıza çıkıyor.

Root Checker programı ile kontrol ediyoruz, Kökü doğrula diyerek root istiyoruz.

08.png

Çıkan mesaja İzin ver diyerek root yetkisi alıyoruz.

09.png

Root yetkisini doğruladık. Hayırlı olsun.

10.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam brick olma olasılığı yoktur değilmi birde sorunla karşılaştınızmı hiç flashlarken denemeyi düşünüyorum ama çok bi bilgim yok
Yardımcı olursanız sevinirim son olarak verdiğiniz boot.img zaten patchli değil mi

Elinize sağlık, paylaşım için teşekkür ederiz.

Bu işlem bir çok android cihaz için olumlu sonuç vermektedir. Cihazı unlock yapıp gene fastboot üzerinden de bu işlemi yapabilirsiniz. Emeğinize sağlık.

Hocam brick olma olasılığı yoktur değilmi birde sorunla karşılaştınızmı hiç flashlarken denemeyi düşünüyorum ama çok bi bilgim yok
Yardımcı olursanız sevinirim son olarak verdiğiniz boot.img zaten patchli değil mi

Gerekli dosyalar eklenmişti. Güvenmeyip kendiniz yapmak isterseniz diye ayrıntılı ekran görüntüleriyle açıklama yaptım. Bu telefona kaç kez ROM patch vs yükleme yaptım sayısını bilmiyorum. Yurtdışında çektiğim çileleri diğer konulardaki eski mesajlarımdan görebilirsiniz :) Asıl üretici olan Gionee A1 Lite ROM bile yükledim (kesinlikle tavsiye etmiyorum). Bahsedilenlerden farklı bişey yapmadığınız sürece sorun olmaz, sorumluluk size ait, ne yaptığınızı ben bilemem...

Gerekli dosyalar eklenmişti. Güvenmeyip kendiniz yapmak isterseniz diye ayrıntılı ekran görüntüleriyle açıklama yaptım. Bu telefona kaç kez ROM patch vs yükleme yaptım sayısını bilmiyorum. Yurtdışında çektiğim çileleri diğer konulardaki eski mesajlarımdan görebilirsiniz :) Asıl üretici olan Gionee A1 Lite ROM bile yükledim (kesinlikle tavsiye etmiyorum). Bahsedilenlerden farklı bişey yapmadığınız sürece sorun olmaz, sorumluluk size ait, ne yaptığınızı ben bilemem...
hocam Allah razı olsun yaptım rootu bide şu twrp işini halletsek system yediği almadan xposed ws girişmek istemiyorum teşekkürler

Ben hiçbir yerde bulamadım sanırım ilk. Ben aradım uğraştım bulamayınca kendim çözdüm.
Buyrun bu da benden siteye ve telefonun kullanıcılarına bir faydam olsun.

Tüm işlemler kendi sorumluluğunuzdadır. Kabul etmiyorsanız yükleme yapmayınız.

Gerekli olan "Magisk Manager v5.9.1 ve boot.img ve scatter" dosyasını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Magisk Patched Boot for Casper VIA P2 Android 7.rar

İndirdiğimiz sıkıştırılmış dosya içerisindeki MagiskManager-v5.9.1.apk dosyasını telefonumuza kopyalayıp çalıştırıyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 522

Yükle seçeneğiyle yüklemeyi başlatıyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 523

Ekli dosyayı görüntüle 524

Ekli dosyayı görüntüle 525

Yükleme tamamlandıktan sonra boot.img dosyasını yüklememiz gerekiyor.
Programı açarsak aşağıdaki gibi root işleminin yapılmadığını görürüz.
Elinizde OEM boot.img dosyası varsa kendinizde patched dosyasını oluşturabilirsiniz.
Ben gerekli dosyaları ekledim.

Ekli dosyayı görüntüle 526

Ekli dosyayı görüntüle 527

SP Flash Tools ile scatter dosyasını seçip download tıklıyoruz ve telefonumuzu kapalı olarak usb kablo ile bilgisayara bağlıyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 532

Yükleme tamamlandıktan sonra kabloyu çıkarıp telefonu açıyoruz.

Telefon açıldıktan sonra Magisk Manager programını tekrar açıyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 528
Magisk yüklenmiş olarak karşımıza çıkıyor.

Root Checker programı ile kontrol ediyoruz, Kökü doğrula diyerek root istiyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 529

Çıkan mesaja İzin ver diyerek root yetkisi alıyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 530

Root yetkisini doğruladık. Hayırlı olsun.

Ekli dosyayı görüntüle 531
Hocam boot img . Dosyası hangisi . Nereye yükleyecez onu anlayamadım

Son durum nedir

Root yaptığım zaman ekran kendi kendine dokunuyor hareket ediyor bu sorunu yaşayan başka arkadaşlar var mı?
Root kaldırınca düzeliyor neden oluyor bilen var mı

Root yaptığım zaman ekran kendi kendine dokunuyor hareket ediyor bu sorunu yaşayan başka arkadaşlar var mı?
Root kaldırınca düzeliyor neden oluyor bilen var mı
Kullandığınız boot dosyası cihazın içindeki ile aynı olması lazım.

Geri
Üst Alt