İstek Huawei P 20 Lite ANE-LX2 Sistem Güncellemesi Almıyor

• Konbuyu başlatan murat2258
  • Başlangıç tarihi
Tamam denedim zaten failed hatası verdi yeniden başlattım yani çözüm olmadı bu
Ane-lx1 lerde ozellıkle repair sonrası derleme surumu degısenlerde %100 ıse yarıyor ane-lx2 lerde guncelleme paketını yakalamıyor demek o yuzden failed hatası veriyor buda bir yontem telefona zararı yok Wi-Fi uzerınden guncellemeyı alıyor diger arkadaslarda deneyebilır belki olumlu sonuc olur

Ane-lx1 lerde ozellıkle repair sonrası derleme surumu degısenlerde %100 ıse yarıyor ane-lx2 lerde guncelleme paketını yakalamıyor demek o yuzden failed hatası veriyor buda bir yontem telefona zararı yok Wi-Fi uzerınden guncellemeyı alıyor diger arkadaslarda deneyebilır belki olumlu sonuc olur
Aynen haklısınız

usta valla bir kac kez imei repair romu hafiza kartiyla yukledim imei gitmedi

peki usta android 9 kullanamayacgim galiba
Bende de repairli cihaz var ane-lx1 (C432) duzenli guncelleme alıyorum 9 surumunude aldım yukledımde herhangi bir sorunla karsılaşmadım hısuıte 8 surumune dusurmeyi kaldırdımı en son ben hısuıte uzerınden 9 surumu den 8 dusurmustum cıhazı

huwai p20 lite anex2 c636 model telefonumu nasıl pie 9,1 yaparım cihazım yurtdışı

ane lx 2 8.0.0.140 (c636) cihazımın yazılımı önceden android 9 sürümü vardı güncelleme alıyordu imei repair işlemi için bu sürüme düşürdüm repairide yapamadım chimera yada diğer ücretli yazılım gerekmiş bende en son sürüme güncelleyip telefoncuya verecem imei repair için en azından güncel sürümle vereyim diyorum ama güncelleme yapamadim samsunglardaki gibi en güncel rom da atılmıyor hi suite denedim hafıza kartına dload denedim olmuyor şimdi bana imei repair ve yazılım güncelleme işinde yardımcı olacak var mı? bütün konuyu okudum ama güncelleme işlemi yapabilen olmamış inşallah çözebiliriz şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

ane lx 2 8.0.0.140 (c636) cihazımın yazılımı önceden android 9 sürümü vardı güncelleme alıyordu imei repair işlemi için bu sürüme düşürdüm repairide yapamadım chimera yada diğer ücretli yazılım gerekmiş bende en son sürüme güncelleyip telefoncuya verecem imei repair için en azından güncel sürümle vereyim diyorum ama güncelleme yapamadim samsunglardaki gibi en güncel rom da atılmıyor hi suite denedim hafıza kartına dload denedim olmuyor şimdi bana imei repair ve yazılım güncelleme işinde yardımcı olacak var mı? bütün konuyu okudum ama güncelleme işlemi yapabilen olmamış inşallah çözebiliriz şimdiden yardımlarınız için teşekkürler
Sürüm düşürsen de elinde profesyonel araçlar yoksa repair işlemi yapmaniz imkansız.
Bir teknik servise götürüp güncelleme işini de söylersen ona göre ayarlayacaktır diye düşünüyorum

LYA-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

teknik servise götürecem 20 gün sonra kapanacak cihazım zaten ama son sürüme güncelleyeyim belki sürüm eski diye uğraşmaz o şekilde verirse diye orjinal haline çevirip götürmek istiyorum

teknik servise götürecem 20 gün sonra kapanacak cihazım zaten ama son sürüme güncelleyeyim belki sürüm eski diye uğraşmaz o şekilde verirse diye orjinal haline çevirip götürmek istiyorum
Son sürüme güncellersende yine sürüm düşürüp yapcak. Bence şekilde götür derdini anlat.
İşlem yaptıktan sonra son sürüme güncellesin

Arkadaslar cihazim p20 lite Ane-lx2 cihazim hic guncelleme almiyor guncellemeyi firmware finderden indirdigim romla manuel kurabilirmiyim kurabilirsem hangi program gerekli mesela samsung cihazlarin manuel rom atma programi vardi odin istedigin ulkenin romunu hemen atabiliyirdun Huawei nin boyle programlari varmi acab a [Gizli içerik]yardim ederseniz sevinirim tesekkuler

biraz eski bir konu ama en azindan arizayi ve nasil duzelteceginizi anlatabilirim başıma geldi çünki.
ariza sebebi bolge kodu uyumlu olmayan romu direk sigma box ile yuklemek versiyon dusurmek yani. normalde hisuite ve sd cardla dusurulen telefonlarda sıkıntı olmuyor. 9 dan 8 e dusurulmus cihazi duzeltmek için tekrar uyumlu 9.0 yazilimi sigma ile yuklemek gerekiyor.
(hisuite ve sd cardla veya wifi ile guncelleme almayan cihazlar için çözüm budur. denenmiştir)

--------- 2019-08-23 17:29:40 ---------
SigmaKey 2.33.04b2 HiSi: Write firmware
DBAdapter Reserved Interface (COM1282), Provider: HUAWEI Technologies CO.,LTD, Driver ver.: 1.0.26.0, Date: 18.05.2016, USB\Vid_12D1&Subclass_13&Prot_23
Writing flash...UPDATE.APP
Hardware IMEI: 020304050607080
Writing flash SHA256RSA OK
Writing flash CRC OK
Writing flash CURVER OK
Writing flash VERLIST OK
Writing flash PACKAGE_TYPE OK
Writing flash EFI OK
Writing flash XLOADER OK
Writing flash FW_LPM3 OK
Writing flash FASTBOOT OK
Writing flash MODEMNVM_UPDATE OK
Writing flash TEEOS OK
Writing flash TRUSTFIRMWARE OK
Writing flash SENSORHUB OK
Writing flash FW_HIFI OK
Writing flash KERNEL OK
Writing flash RAMDISK OK
Writing flash RECOVERY_RAMDISK OK
Writing flash RECOVERY_VENDOR OK
Writing flash ERECOVERY_KERNEL OK
Writing flash ERECOVERY_RAMDISK OK
Writing flash ERECOVERY_VENDOR OK
Writing flash RECOVERY_VBMETA OK
Writing flash ERECOVERY_VBMETA OK
Writing flash DTS OK
Writing flash MODEM_FW OK
Writing flash VBMETA OK
Writing flash ODM OK
Writing flash CACHE OK
Writing flash SYSTEM OK
Writing flash CUST OK
Writing flash VENDOR OK
Writing flash VERSION OK
Writing flash PRODUCT OK
Writing flash USERDATA OK
Done

9 sürümü ile de imei repair işlemi yapılıyor diye okudum o yüzden orjinali ile götüreyim dedim ama halledemezsem 8 sürümü ile götürecem mecburen teşekkürler yardımlarınız için

Arkadaslar cihazim p20 lite Ane-lx2 cihazim hic guncelleme almiyor guncellemeyi firmware finderden indirdigim romla manuel kurabilirmiyim kurabilirsem hangi program gerekli mesela samsung cihazlarin manuel rom atma programi vardi odin istedigin ulkenin romunu hemen atabiliyirdun Huawei nin boyle programlari varmi acab a [Gizli içerik]yardim ederseniz sevinirim tesekkuler

Firmware dns veriyor onuda halletim ama sonuçta eski sürüm hisuit internete bağlı değilsin diyor.

ayrıca dns 2 ye ne gireceiğimi de bilmiyorum
1589491807629.png

1589491643412.png

Sitede bu sorunun çözümü vardı bir arkadastada p20 lite ane-lx2 c636 vardı güncelleme almıyordu forumda indirdiğiniz dosyada anlatimi vardı biraz uğraştırıyor ama bütün adımlar doğru uygulandığında kesin sonuç veriyor çok yararlı bir forum bu forum sayesinde çok şey öğrendim ve bir çok sorunumuda hallettim emeği geçen herkese teşekkürler

Geri
Üst Alt