Yardım Huawei P20 Lite ANE-LX1 IMEI Numaraları Silindi

sea_demon

Yasaklı
merhaba arkadaşlar p 20 lite ane lx1 8.0.0.170 c185 derleme nolu 9WV4C19307002697 serı numaralı bır cıhaza sahıbım ımeı repaır ıslemı yapmıstım ımeıler sılındı ....ımeı repaır ıslemı ıcın yardımcı olmak ısteyen bır ustamız varsa sevınırım @odunbey ustamıza yardımları ıcın sonsuz saygılar ve tesekkurler

güncelleme ile birliktemi silindi imei numaraları

evet malesef guncelleme yapınca ımeı gıttı ımeı repaır ıslemıne ıhtıyacım var.

Moderatör tarafında düzenlendi:
bu işlem için profesyonel lisanslı araçlar gerekiyor
örneğin sigmakey, HCU, chimera tool gibi
bunlardan biri varmı elinde

malesef yok bu yazılımlardan birine sahip olan bir ustad varsa sevinirim.
sigmakey ve chimera tool bende mevcut fakat bunları uzaktaki bir bilgisayarda kullanma imkanım yok
W3X sigmakey aktif ise satın alabilirsin
Konusu
BURADA

Odunbey bnm telefonumun ön kamerası 24 mp nfc ozelliği yok ez azından ben bulamadım ne durum cubugunda ne ayarlarda ane-x1 c432 sn numarasından sorgulattıgımda Avrupa ülkeleri cıkıyor acaba ane-x2 c636 olabilirmı bolge kodu degıstırılmıs olabilirmı ve sensör sorunuda yasıyorum

Odunbey bnm telefonumun ön kamerası 24 mp nfc ozelliği yok ez azından ben bulamadım ne durum cubugunda ne ayarlarda ane-x1 c432 sn numarasından sorgulattıgımda Avrupa ülkeleri cıkıyor acaba ane-x2 c636 olabilirmı bolge kodu degıstırılmıs olabilirmı ve sensör sorunuda yasıyorum
bölge kodu değiştirmek mümkün evet doğrudur
daha önce defalarca bölge kodu değiştirdiğim oldu
sorunu ancak board software yükleyerek çözebilirsin bu işlem için cihazın arka kapağı acılıp test point yapılıyor
uzamanlık gerektirir

bölge kodu değiştirmek mümkün evet doğrudur
daha önce defalarca bölge kodu değiştirdiğim oldu
sorunu ancak board software yükleyerek çözebilirsin bu işlem için cihazın arka kapağı acılıp test point yapılıyor
uzamanlık gerektirir
Sızce telefon c636 mı hocam sıfır aldım ben bana gelmeden once bolge kodu degıstırılmıs olabilirmı bunu merak ediyorum

Sızce telefon c636 mı hocam sıfır aldım ben bana gelmeden once bolge kodu degıstırılmıs olabilirmı bunu merak ediyorum
deneyimsiz ellere geçmiş ise yanlış firmware yükleme sonucunda cihazın sisteminde bozulmalar oluyor bildiğiniz üzere
bunun üzerine cihazın orjinal derlemesini bulamayan teknik kişide cihaza board software yapıp kendi belirlediği oem yani ülke kodunu c636 yı cihaza uyarlayabilir bunun sonucunda cihazda herhangi bir problem oluşmaz fakat güncellenirse orasını bilemem

deneyimsiz ellere geçmiş ise yanlış firmware yükleme sonucunda cihazın sisteminde bozulmalar oluyor bildiğiniz üzere
bunun üzerine cihazın orjinal derlemesini bulamayan teknik kişide cihaza board software yapıp kendi belirlediği oem yani ülke kodunu c636 yı cihaza uyarlayabilir bunun sonucunda cihazda herhangi bir problem oluşmaz fakat güncellenirse orasını bilemem
Son olarak daha once ön kamerası 24 mp ve nfc ozelliği olmayan Ane-lx1 (C432) gordunuzmu

Son olarak daha once ön kamerası 24 mp ve nfc ozelliği olmayan Ane-lx1 (C432) gordunuzmu
nfc şikayettin bana gelen olmadı
nfc çalışmasa bile ülkemizde pek kullanılmadığı için böyle bir sorun olsa dahi kullanıcılar bunu fark edip servisimize getirmez diye düşünüyorum

bir ikincisi ise ön kamera sorunu donanımsal olabilir kesin bir şey söyleyemem
nfc ve ön kamera sorunu kesin bir tespit yapman için cihaza board software yüklenmesi gerekiyor diye düşünüyorum

nfc şikayettin bana gelen olmadı
nfc çalışmasa bile ülkemizde pek kullanılmadığı için böyle bir sorun olsa dahi kullanıcılar bunu fark edip servisimize getirmez diye düşünüyorum

bir ikincisi ise ön kamera sorunu donanımsal olabilir kesin bir şey söyleyemem
nfc ve ön kamera sorunu kesin bir tespit yapman için cihaza board software yüklenmesi gerekiyor diye düşünüyorum
Bende senin gibi NFC kullanılmıyor diye biliyordum fakat Akbil dolumu için kullanan hatırı sayılır bir kesim varmış. Bu da yeni öğrendiğim bişey :)

sigmakey ve chimera tool bende mevcut fakat bunları uzaktaki bir bilgisayarda kullanma imkanım yok
W3X sigmakey aktif ise satın alabilirsin
Konusu
BURADA
Suan Amasya dayım burada destek verecek bır ustamız varmı acaba...

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Repaır ucun ıllakı lısanslı bır yazılımmı lazım

Evet Sadece IMEI Repairse Sorununuz Uzaktan Ücretli Repair Desteği Yapan Ustalarımıza Söyliyim

Evet Sadece IMEI Repairse Sorununuz Uzaktan Ücretli Repair Desteği Yapan Ustalarımıza Söyliyim
Tek sorunumuz o evet ımeılerım var sadece destek lazım bu ısın gunahı nekadar acaba ozelden yazarsanız sevınirim

Geri
Üst Alt