Yardım Samsung Galaxy A20 SM-A205F/DS Yazılım Yükleme İşlemi

mertxx70

Üye
Merhaba cihaza yazılım yuklenmeye çalışmış bootloader kilidi açılmadan şuan cihaz Sasmsung yazısında kalıyor açılmıyor yazılım yukluyorum hata veriyor en güncel yazılımda bile surum U7 (Custom Binary(BOOT) Blocked By OEM Lock) bazende vendor.img.lz4 hatası veriyor yani sağlıklı bir şekilde yazılımı yemiyor sorun nedir nasıl yapabilirim ?

Merhaba cihaza yazılım yuklenmeye çalışmış bootloader kilidi açılmadan şuan cihaz Sasmsung yazısında kalıyor açılmıyor yazılım yukluyorum hata veriyor en güncel yazılımda bile surum U7 (Custom Binary(BOOT) Blocked By OEM Lock) bazende vendor.img.lz4 hatası veriyor yani sağlıklı bir şekilde yazılımı yemiyor sorun nedir nasıl yapabilirim ?
Stock rom da öyle bir hata vermemesi lazım.

Cihazın download mod ve recovery mod ekran görüntüsünü konuya atın bakalım.​

yazılımdan system hariç hepsini yükle

merhaba aynı sorun bendede mevcut hiçbir şekilde rom atamıyorum frp lock: on oem lock: on cihaz açılmadığı içinde hiçbirşey yapamıyorum recovery moda da girmiyo sen sorunu çözebildinmi çözebildiysen konuya yazarsan çok sevinirim denemediğim şey kalmadı 2 kere farklı teknik servise verdim onlarda yapamadı

merhaba aynı sorun bendede mevcut hiçbir şekilde rom atamıyorum frp lock: on oem lock: on cihaz açılmadığı içinde hiçbirşey yapamıyorum recovery moda da girmiyo sen sorunu çözebildinmi çözebildiysen konuya yazarsan çok sevinirim denemediğim şey kalmadı 2 kere farklı teknik servise verdim onlarda yapamadı
Cihazın download Mode görüntüsü atın bakalım

Ekli dosyalar

• 20200503_180310.jpg
    20200503_180310.jpg
    3.5 MB · Görüntüleme: 48
  • 20200503_180124.jpg
    20200503_180124.jpg
    3 MB · Görüntüleme: 44
yardımcı olabilecek kimse yokmu
Mesaj Otomatik Birleştirildi:

system hariçhepsi derken anlamadım system oyasını romdan nasıl çıkartıcam

yardımcı olabilecek kimse yokmu
Mesaj Otomatik Birleştirildi:

system hariçhepsi derken anlamadım system oyasını romdan nasıl çıkartıcam
Sorunu anladım sanırım.
Senin cihaz india bölgesine ait. O bölgeye normalde U7 çıkmamış uymuyor sanırım. Şu yazılımı bi dene bakalım.

Sorunu anladım sanırım.
Senin cihaz india bölgesine ait. O bölgeye normalde U7 çıkmamış uymuyor sanırım. Şu yazılımı bi dene bakalım.

tekrardan merhaba A205FXXU7ATB2 yazılımını bir kaç ülke olarak denedim zaten biraz olsun yükleme yaparken ilerleme kaydedebildiğim tek sürümde bu zaten verdiğiniz yazılımıda indirip denicem ama hiç umudum yok öyle birşeyki telefon hiçbir şekilde hard reset yani recovery modada girmiyor bunu nasıl çözebilirim bilmiyorum bu arada ist ikamet ediyorum yukardawhatsap no vs varda br türlü iletişim kurmayı beceremedim numarayı her şekilde yazmamarağmen olmadı cihaz gerçekten canımı acayip sıktı takıntı haline getirdim nolursa olsun halledicem bunu sizin yardımlarınızla inş.

Sorunu anladım sanırım.
verdiğiniz linkten indirip denedim sonuç yine aynı kafayı yiyicem
<ID:0/009> Added!!
<ID:0/009> Odin engine v(ID:3.1401)..
<ID:0/009> File analysis..
<ID:0/009> Total Binary size: 4869 M
<ID:0/009> SetupConnection..
<ID:0/009> Initialzation..
<ID:0/009> Get PIT for mapping..
<ID:0/009> Firmware update start..
<ID:0/009> NAND Write Start!!
<ID:0/009> SingleDownload.
<ID:0/009> boot.img
<ID:0/009> recovery.img
<ID:0/009> dt.img
<ID:0/009> dtbo.img
<ID:0/009> system.img
<ID:0/009> vendor.img
<ID:0/009> FAIL!
<ID:0/009>
<ID:0/009> Complete(Write) operation failed.
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

merhaba hocam indirip denedim sonuç yine aynı BL CP CSC yi AP tıkını kaldırıp yüklediğimde sorunsuruz yuklüyor Sonradan AP yi yüklediğimde sonuç yine aynı BL CP CSC AP hepsini seçtiğimdede A205FXXU7ATB2 yani u7 denediğim firmvare Costum Binary(BOOT) Blocked By OEM Lock çıkıyo odinde çıkan ise
<ID:0/012> Added!!
<ID:0/012> Odin engine v(ID:3.1301)..
<ID:0/012> File analysis..
<ID:0/012> Total Binary size: 5006 M
<ID:0/012> SetupConnection..
<ID:0/012> Initialzation..
<ID:0/012> Set PIT file..
<ID:0/012> DO NOT TURN OFF TARGET!!
<ID:0/012> Get PIT for mapping..
<ID:0/012> Firmware update start..
<ID:0/012> NAND Write Start!!
<ID:0/012> SingleDownload.
<ID:0/012> sboot.bin
<ID:0/012> param.bin
<ID:0/012> cm.bin
<ID:0/012> vbmeta.img
<ID:0/012> boot.img
<ID:0/012> recovery.img
<ID:0/012>
<ID:0/012> Complete(Write) operation failed.
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

merhaba hocam indirip denedim sonuç yine aynı BL CP CSC yi AP tıkını kaldırıp yüklediğimde sorunsuruz yuklüyor Sonradan AP yi yüklediğimde sonuç yine aynı BL CP CSC AP hepsini seçtiğimdede A205FXXU7ATB2 yani u7 denediğim firmvare Costum Binary(BOOT) Blocked By OEM Lock çıkıyo odinde çıkan ise
012> Added!!
012> Odin engine v(ID:3.1301)..
012> File analysis..
012> Total Binary size: 5006 M
012> SetupConnection..
012> Initialzation..
012> Set PIT file..
012> DO NOT TURN OFF TARGET!!
012> Get PIT for mapping..
012> Firmware update start..
012> NAND Write Start!!
012> SingleDownload.
012> sboot.bin
012> param.bin
012> cm.bin
012> vbmeta.img
012> boot.img
012> recovery.img
012>
012> Complete(Write) operation failed.
All threads completed. (succeed 0 / failed 1)
Telefonun şarjının bitmiş ihtimali varmı?
1 saat tak şarja sonra tekrar dene

Telefonun şarjının bitmiş ihtimali varmı?
1 saat tak şarja sonra tekrar dene
hocam onuda denedim hatta tekrardenicem bende onu düşündüm çünkü ekran sürekli açık oldugu için şarjı az oluncada hata verebilir dimi şimdi tekrar şarja taktım 1 2 saat sonra tekrar denicem

hocam onuda denedim hatta tekrardenicem bende onu düşündüm çünkü ekran sürekli açık oldugu için şarjı az oluncada hata verebilir dimi şimdi tekrar şarja taktım 1 2 saat sonra tekrar denicem
Cuma günü başıma geldi farklı bir modelde. Yarıda kesiyordu şarjı az diye

Cuma günü başıma geldi farklı bir modelde. Yarıda kesiyordu şarjı az diye
valla hocam ben sabaha kadar şarja bırakıpta sabah kalkıp denediğimide biliyorum sorun yine aynı bu cihaz 2 aydan fazladır böyle kaldı hiçbir şekilde çözemedim uzaktan bağlantı ile filan çözülebilcekse maliyeti neyse ödemeyede hazırım bu konudada yardımcı olursanız sevinirim

valla hocam ben sabaha kadar şarja bırakıpta sabah kalkıp denediğimide biliyorum sorun yine aynı bu cihaz 2 aydan fazladır böyle kaldı hiçbir şekilde çözemedim uzaktan bağlantı ile filan çözülebilcekse maliyeti neyse ödemeyede hazırım bu konudada yardımcı olursanız sevinirim
Sen tekrar şarj et dene de. Download mod ekranındayken şarj et.
Olmazsa aklımda Bi method var onu deneriz.
Özelden yazayım size

Geri
Üst Alt