Stock Rom Samsung Galaxy C7 Pro SM-C7010 Android 7 Türkçe Stock Rom Yükleme Anlatımı

Bende yazılım bilgilerinde U harfi yok. Bende kurulu olan aşağıdakiler.
PDA C7010ZHS3CSC1
CSC C7010ZZH3CSC1

Bende yazılım bilgilerinde U harfi yok. Bende kurulu olan aşağıdakiler.
PDA C7010ZHS3CSC1
CSC C7010ZZH3CSC1
Recover mode ve yüklemek istediğiniz yazılımın fotosunu çekip eklermisiniz.

Ustam U3 8.0 için türkçe dosyasını almak istiyorum kusura bakmayın aciliyetim var konuyu bulamadım

Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda Samsung Galaxy C7 Pro SM-C7010 cihazına nasıl Android 7 sürümü yüklenir onu anlatacağım. İşlemleri yapmak için konuyu dikkatlice okuyun ve takıldığınız yerde konu altından sorarak yardım isteyebilirsiniz.

Ayrıca gene azda olsa bu işlemler için PC bilginizin olması gerek.

Bu işlemi yapmadan önce tüm gerekli yedeklerinizi düzgünce alın.

Ben genelde hem manuel hemde Samsung programı olan Smart Switc ile yedeklerimi alıyorum.

Smart Switc programını kurun ve sonra Yedekle simgesine dokunun telefondan gerekli izinleri verin yedekleme yapsın.

Tekrar aldığınız yedeği geri yüklemek içinde Geri Yükle simgesine dokunun.

Yedeklerinizi düzgünce aldıktan sonra cihazınızın ayarlarına girip Gmail adresinden çıkış yapınız.

Bu yapacağınız işlemlerden oluşacak olumsuzluklardan ben ve gsmturkey sitesi sorumlu değildir. Tüm sorumluluk size aittir.

Yazılımı Yükleme Anlatımı

1. Samsung USB Driver indirin ve çalıştırın.

2. Odin 3.13.1 yazılım yükleme programını masa üstüne çıkartın ve açın.

3. Android 7.0 Yazılım indirin ve masa üstüne rar'dan çıkarın.

4. Cihazınızı kapatın 10 saniye bekleyin.
Sonra SES KISMA ve HOME tuşuna basılı tutarken POWER tuşuna basın. Cihaz açılmaya başladığı anda elinizi POWER (Kilit) tuşundan çekin. SES KISMA ve HOME tuşlarına basmaya devam edin.

Ekrana gelen download yazısını gördükten sonra bir kere daha ses açma tuşuna basın ve cihazınızı saglam bir usb kablo ile pc'ye bağlayın.

5. Odin programında com yazılı yerde cihazınız görünüyor ise yazılım yükleme işlemi için hazırdır.

6. Odin programında AP yerine İndirdiğiniz yazılımın içinden AP seçin ve 5 dk bekleyin.

7. 5 dk bekledikten sonra sırası ile BL seçin CP seçin ve CSC seçin.

Burada yazılımın içinde 5 dosya vardır CSC yerinde HOME CSC seçerseniz bilgileriniz silinmeden android 7.0 yüklersiniz. Ama CSC yerine sadece CSC ile başlayan dosyayı seçerseniz o zaman cihaz sıfırlanmış olur.

8. Şimdi Start tuşuna basın ve yazılımın bitmesini bekleyin. En son odin programında yeşil yazı ile PASS yazıyorsa işlem tamamdır.

9. İşlemler bu kadar cihaz açıldığı zaman android 7.0 sürümde olacak. İlk açılış biraz geç olur onun için acele etmeyin. Bazı durumlarda cihaza yazılım yüklendiği halde açılmaz ise o zaman

Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin.

SES AÇMA ve HOME tuşuna basılı tutarken POWER tuşuna basın. Telefon açılmaya başladığı zaman elinizi POWER (Kilit) tuşundan çekin. SES AÇMA ve HOME tuşlarına basılı tutmaya devam edin. Çıkan ekranda biraz bekledikten sonra Format Yes All User Data seçin ve cihaza format atın. Sonra Reboot System Now deyin ve cihaz açılsın. Bu şekilde cihaza hem yazılım yüklemiş oluyoruz hemde format atmış oluyoruz.

merhaba,
telefonum samsung c7 pro sm-c7010 ve ap cp scs kodu aynı C7010ZHU1AQC4. malesef android 6.0.1 olarak kaldı ve yazılımı 7 veya 8 e yükseltmek istiyorum . okuduklarımdan sonra galiba en verimli android 7 gibi gözükmekte . fikriniz nedir ?

sizce de öyleyse burada anlattıklarınızı harfiyen uygulayarak 7 e yükseltme yapabilirim ? benim telefonuma uyumlumudur ? anladığım kadarıyla u1 durumundayım.

ve anlattıklarınızı yapmam durumunda telefonum rootlanmışmı olmakta ? banka app ler problem çıkartmakta . Root lamak istemiyorum

görüş ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

merhaba,
telefonum samsung c7 pro sm-c7010 ve ap cp scs kodu aynı C7010ZHU1AQC4. malesef android 6.0.1 olarak kaldı ve yazılımı 7 veya 8 e yükseltmek istiyorum . okuduklarımdan sonra galiba en verimli android 7 gibi gözükmekte . fikriniz nedir ?

sizce de öyleyse burada anlattıklarınızı harfiyen uygulayarak 7 e yükseltme yapabilirim ? benim telefonuma uyumlumudur ? anladığım kadarıyla u1 durumundayım.

ve anlattıklarınızı yapmam durumunda telefonum rootlanmışmı olmakta ? banka app ler problem çıkartmakta . Root lamak istemiyorum

görüş ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
Cihazın arama yerinden *#1234# yapıp çıkan resmi atın bakalım.​

Screenshot_20200325-141943.png

buyrun

Konudaki yazılımı yükleme yapabilirsiniz.

hocam selam , sonun da indirme bitti işleme birazdan başlarım.
Tekrar sormak isteğim şey
1.anlatılanları yaptığım da rootlamış mı olacağım ?

2. ana başlıkta yazdığı üzere stock rom olduğuna göre rootlamış olmuyorum hatta güncellemeleri bile alabilir oluyorum .

yanlış anladığım bir durum var mı ?

hocam selam , sonun da indirme bitti işleme birazdan başlarım.
Tekrar sormak isteğim şey
1.anlatılanları yaptığım da rootlamış mı olacağım ?

2. ana başlıkta yazdığı üzere stock rom olduğuna göre rootlamış olmuyorum hatta güncellemeleri bile alabilir oluyorum .

yanlış anladığım bir durum var mı ?
hayır rootlanmış olmuyor cihazı rootsuz hale getiriyor kısacası fabrika çıkışı haline

hayır rootlanmış olmuyor cihazı rootsuz hale getiriyor kısacası fabrika çıkışı haline
hocam selam , anlatilan gibi yaptim ve suanda tamamlanan telden yazmaktayim. android system guncellemesi geldi yapayim mi bilemedim. Screenshot_20200326-135140.png yapayim mi uygun olur mu?
ayrica son durum goruntuleri soyledir Screenshot_20200326-134712.pngScreenshot_20200326-135536.png

hocam selam , anlatilan gibi yaptim ve suanda tamamlanan telden yazmaktayim. android system guncellemesi geldi yapayim mi bilemedim. Ekli dosyayı görüntüle 10972 yapayim mi uygun olur mu?
ayrica son durum goruntuleri soyledir Ekli dosyayı görüntüle 10973Ekli dosyayı görüntüle 10974
Güncelleme yaparsanız android 8 ve üzerinde system yarı ingilizce oluyor. eğer güncelleme yaparsanız u sürümü de yükselirse tekrar 7 ye düşüremezsiniz.

Güncelleme yaparsanız android 8 ve üzerinde system yarı ingilizce oluyor. eğer güncelleme yaparsanız u sürümü de yükselirse tekrar 7 ye düşüremezsiniz.

Hocam dil konusu benim için pek problem olmaz aslında . ama asıl merak ettiğim şey bu cihaz da stabil ve performanslı olan hangi sürümdür ? bu yüklediğim 7 mi ? android 8 mi ? hangisi tercih edilmelidir ?

Hocam dil konusu benim için pek problem olmaz aslında . ama asıl merak ettiğim şey bu cihaz da stabil ve performanslı olan hangi sürümdür ? bu yüklediğim 7 mi ? android 8 mi ? hangisi tercih edilmelidir ?
Ben şahsen 7 yi tavsiye ederim.

bu durumda tekrar factory reset yapıp sistem güncelleme kontrol ve indirmeyi iptal etsem yerinde olur herhalde ? yada bu ilk sistem güncelleme acaba 7.1.1 gibi birşey olabilir mi ?
Factory reset yaparak sürüm vs düşmez cihaz sıfırlanır sadece

AUM-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt