Yardım Samsung Galaxy S3 Mini I8190 IMEI Repair Sorunu

ozmeniletisim71

VIP Üye
arkadaşlar herkese kolay gelsin iyi günler elimde samsung s3 mini i8190 var malesef pc sadece sarj olarak goruyor o yuzden imei repair yapamıyorum telefonum rotlu ve twrp yüklü acaba bu şekilde telefonu backup yapıp imei düzeltme imkanım ve tekrar restore imkanım var mı bu konularda fazla bilgi sahibi değilim acaba bir yolu var mı

arkadaşlar herkese kolay gelsin iyi günler elimde samsung s3 mini i[Gizli içerik]8190 var malesef pc sadece sarj olarak goruyor o yuzden imei repair yapamıyorum telefonum rotlu ve twrp yüklü acaba bu şekilde telefonu backup yapıp imei düzeltme imkanım ve tekrar restore imkanım var mı bu konularda fazla bilgi sahibi değilim acaba bir yolu var mı
Bir aynı dediğiniz sorundan bende uğraştım. Öncelikle yazılım atın sonra Samsung usb driverlarını kontrol edin. Sonra cihazı bağlayın ve 5 veya 10 dalak bekleyin. Gene olmaz ise *#0808# tuşlayıp adb+modem açıp deneyin.

Bir aynı dediğiniz sorundan bende uğraştım. Öncelikle yazılım atın sonra Samsung usb driverlarını kontrol edin. Sonra cihazı bağlayın ve 5 veya 10 dalak bekleyin. Gene olmaz ise *#0808# tuşlayıp adb+modem açıp deneyin.
Malesef sıkıntı su soket pc yi usb olaraj görmüyor sadece sarj goruyor soket değişmesine rağmen duzelmedi

Yani soyle deyim twrp de back
Data yollarından biri Board üzerinden kopuk olabilir. Aynı cihazdan bulup yol çekmek sorunu çözebilir.
Uc yere goturdum malesef yapamadilar peki söyle birsey olur mu bende twrp yuklu cihazi backup yapsam hafıza kartina pc uzerinden backup dosyada imei repair yapip tekrar hafiza kartına atip twrp den restore yapma imkanim yok mu

Uc yere goturdum malesef yapamadilar peki söyle birsey olur mu bende twrp yuklu cihazi backup yapsam hafıza kartina pc uzerinden backup dosyada imei repair yapip tekrar hafiza kartına atip twrp den restore yapma imkanim yok mu
Bu dediğiniz yöntemi hiç denemedim ama mantıklı geldi. Denemek lazım.

Bunu denicem ama imei repair dosyasi hangisi oldugunu nasil anlicam birde hexwork programinda 0x80000 yazip aratacam galiba
Benim anladığım kadarı şöyle yapmak istiyorsunuz. Önce usb bağlantısı sağlam olan bir S3 cihazına imei repair yapıp sonra twrp backup yapıp usb bozuk olan cihaza yüklemek. Böyle yaparsanız dediğim gibi bunu denemek lazım.

Benim anladığım kadarı şöyle yapmak istiyorsunuz. Önce usb bağlantısı sağlam olan bir S3 cihazına imei repair yapıp sonra twrp backup yapıp usb bozuk olan cihaza yüklemek. Böyle yaparsanız dediğim gibi bunu denemek lazım.
Buda ihtimal benim dedigim direk usb okumuyan cihazin yedigini hafıza kartı na atip sonra pc uzerinde acmak imei repair yapmak tekrar hafiza kartına atip telefonda twrp den restore etmek

Buda ihtimal benim dedigim direk usb okumuyan cihazin yedigini hafıza kartı na atip sonra pc uzerinde acmak imei repair yapmak tekrar hafiza kartına atip telefonda twrp den restore etmek
Deneyin bir olabilir.

Bu yöntemi ben de merak ettim. TWRP yedeğini alıp imei repair yapıp tekrar geri yüklemek.

Mevcut usb görmeyen telefonu yedeğini aldım ama malesef efs img dosyası bulamadım yada yok aynı model bir s3 mini bulup onun yedeğini almayi denicem

Ben daha önce s3 miniden twrp ile yedek alıp yazılım sıkıntılı cihaza twrp üzerinden yükledim fakat yedek alınan cihazın ime_i'si diğer cihaza geçmedi geçebileceğinide sanmıyorum. Aynı arkadaşın anlattığı cihazın aynı sorunlusu bende var bulunduğum yerdeki ben kralım diyen tamirci arkadaş bile çözemedi cihazı

Geri
Üst Alt