Bilgi Xiaomi Mİ 8 Dipper Ana Konu

xqcn yada qcn yedekleme restore de farkediyor mu yani
qcn imei degisiyor kesin bu. ama bazen o sorunla karsilasdimki qcn restore yapdikdan sora xqcn restore yapmayana kadar sebeke gelmedi. oldu boyle seyler. tam olarak bilmediyim icinde onuda yedek yapiyorum her ihtimala

qcn imei degisiyor kesin bu. ama bazen o sorunla karsilasdimki qcn restore yapdikdan sora xqcn restore yapmayana kadar sebeke gelmedi. oldu boyle seyler. tam olarak bilmediyim icinde onuda yedek yapiyorum her ihtimala
Acaba birinde eksik yada hatalı olan kısım diğerinde doğru yedekli olduğu için mi acaba.O zmn her iki şekilde restore edip iki şekildede denemek lazım.Peki qpst de qcn şeklinde yedekleme yapılabiliyormu son versiyonda illaki box mu kullanmamız lazım ben box olmadanda yapılabileceğini düşünüyorum

qps
Acaba birinde eksik yada hatalı olan kısım diğerinde doğru yedekli olduğu için mi acaba.O zmn her iki şekilde restore edip iki şekildede denemek lazım.Peki qpst de qcn şeklinde yedekleme yapılabiliyormu son versiyonda
Belkide oyledir. evet qcn ve xqcn olarak yedek yapiyor

korktuğum şu ki işlemi yapsam geri dönünce şebeke gelmemesi
Olası ne yazık ki hali hazırdaki işlemler zaten şuan ise yaramıyor o yüzden deneme yapmanızı tavsiye etmem somut bir olasılık var ise öyle deneme yapın çünkü şu anki durumda bütün yapılabilecek işlemler tek tek denendi ve sonuç alınamadı

Hocam mi 8 cin icin uretilendi. ilk once boot unlock yaptim. daha sonra magisk ile root yaptim. adb tool ile enable diag yaptim. daha sonra miracle box ile read qcn, sonra qpst ile backup qcn. hex editor ile qcn duzenledim. daha miracle box ile fsg modemst1 modemst2 dosyalari sildim. tekrar telefon basladiginda imei ainmiyor yaziyor. qpst ile duzenlemis oldugum imei restore yaptim. acildiginda servis yok yaziyordu. daha sonra miracle boxla yedekledigim qcni miracle box ile write qcn yaptim. tekrar baslatdigimda sebeke geldi. her iki imeide ayniydi.. tek sorun 4g ile oldukda bazi yerlerde 3g yapmak lazim. basqada elime getmedigi icin basqa bilmiyorum. ama boot unlock icin 672 saat verdi miflash unlock. tam 28 gunaldi boot unlock yapmak. mi a2 lite 9.0 ilede boyle yaptim sonrasinda sorunsuz calisiyor. ama mesala ayni seyi mi max 2 ile yapiyorum calismiyor

@baypinar35 peki sizce bu yöntem işe yarar mı ?

[Gizli içerik]

orjinal imei geliyosa oynanmış qcn de gelmez mi
Gelmiyor şebeke evet orijinal da yedekten geri yüklersen düzene giriyor onun dışında ellenmemiş orijinal xqcn veya qcn restore edersen yine gelmiyor

işlemleri bende yaptım ama malesef imei gelmiyor şöyle bir şey olsa çok güzel olur bende mi 8 ve mi 8 lite nin twrp ile alınmı efs yedeği var biz bu yedeği herhangi bir programla editleyebilir isek bütün cihazlardaki sorunda kalkıcaktır sanırım

işlemleri bende yaptım ama malesef imei gelmiyor şöyle bir şey olsa çok güzel olur bende mi 8 ve mi 8 lite nin twrp ile alınmı efs yedeği var biz bu yedeği herhangi bir programla editleyebilir isek bütün cihazlardaki sorunda kalkıcaktır sanırım
içindeki qcn yi düzenleyip full yedek olarak yüklemek mi? Bu mümkün mü

Geri
Üst Alt