Çözüldü Xiaomi Mİ 8 Pro Format Sonrası Şifre

Nurulika

Genel Moderator
merhaba arkadaşlar mi 8 pro ya format atıldı format sonrası videodaki gibi şifre istiyor ekran şifresini bilmiyorum nasıl geçebilirim

Bootloader Açık

Umt var ama destekler mi bilmiyorum öncelik arkasını sökmeden cihazı yapmak
Bu apex launcher i telefona kurup oem açıp yeniden başlatıyorlar ya o işe yarar mı ?
Link aşağıda Sorun Videosu

EDİT:ÇÖZÜLDÜ
Arkadaşlar çok şükür yöntemi buldum kaç saat uğraştım yaptım yöntem partitionu sildim riskli iş isteyen yapar
kod çıkarma yeri isteyen buradan isteyen normal kodlardan partition listesini çıkarsın

sonra partition listesinde frp yi bulsun Mİ 8 EE için frp /dev/block/sda7 olarak çıktı sonra o partitionu yedeklemeyi kesinlikle unutmayın
şu kod ile siliyoruz
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sda7

Arkadaşlar önemli olan şurası "/dev/block/sda7" frp de sda7 çıktı o zaman silme kodu(koyu renkli yere) sda7 yazacaksınız eğer abc3 olursa oraya abc3 alın ama önceden yedek almayı unutmayın @silivriserdar @homefobi

Moderatör tarafında düzenlendi:
merhaba arkadaşlar mi 8 pro ya format atıldı format sonrası videodaki gibi şifre istiyor ekran şifresini bilmiyorum nasıl geçebilirim

Bootloader kapalı

Bu apex launcher i telefona kurup oem açıp yeniden başlatıyorlar ya o işe yarar mı ?
sorun frp sorunu gibi yani gmail adresi soruyor.yeni olarak kur diceksin.
videoyu dene

eyvallah cihaz yarın bana gelecek bu yöntemi denerim inşallah işe yarar
Bu arada başka çözümler varsa yazın yarın deneyeyim hangisi olursa konuya eklerim
sorun frp sorunu gibi yani gmail adresi soruyor.yeni olarak kur diceksin.
videoyu dene

Mi 8 Pro.rar bunu flashlayın ve cihaz açılacaktır g.olsun
ve bu dosya hakkında bilgi verir misiniz dosyanın içinde değiştirilmiş firehose dosyası gördüm bu dosya tüm(xiaomi) snapdragon 845 lerde işe yarar mı acaba ? yetkili hesap olmadan yazılım atma falan

hayır her ciahzın farklı başka hangi cihazların ayrı :)

Bootloader kapalı

Format atıldıktan sonra gmail veya mi account ister. Başak şifre isteyeceğini sanmam. Bunlardan biridir büyük ihtimalle.

Cihaz geldikten sonra farkettim cihaz mi 8 EE Bootloader kilidi açık(konunun içeriğini değiştirir misiniz ? ) ama frp yi kaldıramıyorum umt kaldıramıyor ne yapmam lazım arkadaşın verdiği dosyayı flashlıyorum hata veriyor @silivriserdar

Operation : Reset FRP
Checking for existing devices...Found
Port : Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 (COM3)
Driver Info : Qualcomm Incorporated, qcusbser.sys, 2.1.2.2
Opening Port...OK
Init Handshake Sequence...OK
Hardware ID : E1B00800 [SD845] 00007200
OPK_DATA : 99AF649E077EBCE3E9E187442ABDC70BD715756DE9ED192E9F7883A10EBE09F4
Initializing Protocol...OK
Using Auto Loader Selection [4]
No compatible loader found. Device may not boot with this loader.
Preparing Loader...Done
Sending Loader [SD845]...Write Error!
Please use correct loader and check USB port / cable.
Operation Finished.
QcFire Ver. 4.2

Operation : Reset FRP
Checking for existing devices...Found
Port : Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 (COM3)
Driver Info : Qualcomm Incorporated, qcusbser.sys, 2.1.2.2
Opening Port...OK
Init Handshake Sequence...OK
Hardware ID : E1B00800 [SD845] 00007200
OPK_DATA : 99AF649E077EBCE3E9E187442ABDC70BD715756DE9ED192E9F7883A10EBE09F4
Initializing Protocol...OK
Using Auto Loader Selection [4]
No compatible loader found. Device may not boot with this loader.
Preparing Loader...Done
Sending Loader [SD845]...Write Error!
Please use correct loader and check USB port / cable.
Operation Finished.
QcFire Ver. 4.2
Cihazda sadece FRP Sorunu varsa manuel yöntemler arayın. Büyük ihtimalle olur. Miui 10 FRP Reset diye arayın.

Cihazda sadece FRP Sorunu varsa manuel yöntemler arayın. Büyük ihtimalle olur. Miui 10 FRP Reset diye arayın.
hocam benim kafamın takıldığı yer şu

Normal frp de google hesabı ister ya bunda eski ekran kilidini istiyor o da mı frp oluyor ?

hocam ben genellikle umt ile böyle çözüme ulaştırıyorum

hocam ben genellikle umt ile böyle çözüme ulaştırıyorum
peki hocam verdiğiniz dosya mi 8 pro içindi ee için ayrı dosya m lazım hata write error hatası :/
ya da cihazda twrp var acaba sistem içerisinde googleyi kaldırsak frp gitmez mi öyle olursa nereden kaldırabilirim
@homefobi
Fotoğraf
e.jpg
@silivriserdar

peki hocam verdiğiniz dosya mi 8 pro içindi ee için ayrı dosya m lazım hata write error hatası :/
ya da cihazda twrp var acaba sistem içerisinde googleyi kaldırsak frp gitmez mi öyle olursa nereden kaldırabilirim
@homefobi
Fotoğraf Ekli dosyayı görüntüle 5328 @silivriserdar
Bence eğer sorun gerçekten frp sorunu ise manuel yöntem mevcut. Ama bu resimden birşey anlaşılmıyor yani frp sorunu mu yoksa cihaz şifre sorunu mu belli olmuyor.

hocam bildiğim yöntem apex-oem enabled ve atla seçeneği geliyor ama bunda tarayıcıyı açıyorum tarayıcı değilde küçük ekran açılıyor apex i indir diyorum indirmiyor :/ peki cihaz şifre sorunu ise nasıl yapabilriiz ?

hocam bence arkadaşın söylediği şifre bu frp değil gördüğüm kadarıyla

hocam bildiğim yöntem apex-oem enabled ve atla seçeneği geliyor ama bunda tarayıcıyı açıyorum tarayıcı değilde küçük ekran açılıyor apex i indir diyorum indirmiyor :/ peki cihaz şifre sorunu ise nasıl yapabilriiz ?
Sorun FRP değilse o zaman yazılım yüklemesi yapın.

Cihazın bilgileri nelerdir.

Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma tuşuna basılı tutarak sağlam bir usb kablo ile pc'ye bağlayın.

Aşağıdaki komutları CMD ekranına girip çıkan sonucu buraya yazın bakalım.

Kod:
fastboot getvar product

fastboot getvar anti

fastboot oem device-info

Geri
Üst Alt