Çözüldü Xiaomi Mİ 8 Pro Format Sonrası Şifre

hocam bence arkadaşın söylediği şifre bu frp değil gördüğüm kadarıyla
peki hocam verdiğiniz dosya mi 8 pro içindi ee için ayrı dosya m lazım hata write error hatası :/
ya da cihazda twrp var acaba sistem içerisinde googleyi kaldırsak frp gitmez mi öyle olursa nereden kaldırabilirim
@homefobi
Fotoğraf Ekli dosyayı görüntüle 5328 @silivriserdar
Cihazın şuan ki istediği şifre Cihazın Eski Ekran şifresidir. Şuan ki yeni Google güvenlik güncellemesi bu şekilde kurtarma seçeneği yaptı. İstediği şifre ekran şifresidir. Sorununuz FRP dir :)

Edit: SMD845 Umt desteklemiyor .

umt değildi yetkili hesabınız varsa mi flash toola deneyin hocam

Cihazın şuan ki istediği şifre Cihazın Eski Ekran şifresidir. Şuan ki yeni Google güvenlik güncellemesi bu şekilde kurtarma seçeneği yaptı. İstediği şifre ekran şifresidir. Sorununuz FRP dir :)

Edit: SMD845 Umt desteklemiyor .
Aynen bende o yüzden resim istedim ama normalde şifre altta da google hesabı ile devam edin çıkması lazım. Onu görmeyince bende şaşırdım.

Aynı durumda Bende J730F 8.1.0 da karşılaşmıştım. Tabi O tarihli güncelleme den sonraki cihazlarda da gelmeye başladı. Ya cihazın Ekran şifresi girilmesini istiyor yada eski google adresinin girilmesi.

Hocam yeni yazılım attım şifrenizi girin ya da google hesabınızı girin diyordu sorun frp ama nasıl çözeceğim :/ normal tarayıcıyı açamıyorum diper cihazlarda apex launcher kuruluyor ya bunda tarayıcı değil küçük ekranda internete giriyor o yüzden dosya indirmiyor

20190705_171700.jpg
bakın herhangi bir tarayıcı açılmadı direkt küçük ekran açılıyor o sıkıntı :/

Hushsms yada Pin kodlu sim kart ile deneme yapın pin kodlu sim kart ile acil kişilerden kişi eklemesi ve paylaşması vs gibi. Her versiyonda manuel yöntem değişmektedir.

Hushsms yada Pin kodlu sim kart ile deneme yapın pin kodlu sim kart ile acil kişilerden kişi eklemesi ve paylaşması vs gibi. Her versiyonda manuel yöntem değişmektedir.
şimdi çin romju yükledim eğer olmazsa onu yapayım teşekkürler bilgi için

hocam sürüm düşürürseniz güvenlik yamasıda düşecektir diye tahmin ediyorum sizde verdiğim yöntemle yapabilirsiniz tabi iş yetkili hesapta bitiyor.

çin yazılımında cihaz açıldı acaba oem açık yapıp eu rom mu yükleyeyim yoksa google hesabı ekleyeyim cihaza eu rom yükleyeyim twrpden format data diyip eu rom yükleyeceğim

EDİT: Bootloader unlocked diyor o yüzden oem açık kapanmıyor :/

Arkadaşlar çok şükür yöntemi buldum kaç saat uğraştım yaptım yöntem partitionu sildim riskli iş isteyen yapar
kod çıkarma yeri isteyen buradan isteyen normal kodlardan partition listesini çıkarsın

sonra partition listesinde frp yi bulsun Mİ 8 EE için frp /dev/block/sda7 olarak çıktı sonra o partitionu yedeklemeyi kesinlikle unutmayın
şu kod ile siliyoruz
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sda7

Arkadaşlar önemli olan şurası "/dev/block/sda7" frp de sda7 çıktı o zaman silme kodu(koyu renkli yere) sda7 yazacaksınız eğer abc3 olursa oraya abc3 alın ama önceden yedek almayı unutmayın @silivriserdar @homefobi

Not : İşlemleri twrpden yapuyoruz

Arkadaşlar çok şükür yöntemi buldum kaç saat uğraştım yaptım yöntem partitionu sildim riskli iş isteyen yapar
kod çıkarma yeri isteyen buradan isteyen normal kodlardan partition listesini çıkarsın

sonra partition listesinde frp yi bulsun Mİ 8 EE için frp /dev/block/sda7 olarak çıktı sonra o partitionu yedeklemeyi kesinlikle unutmayın
şu kod ile siliyoruz

Arkadaşlar önemli olan şurası "/dev/block/sda7" frp de sda7 çıktı o zaman silme kodu(koyu renkli yere) sda7 yazacaksınız eğer abc3 olursa oraya abc3 alın ama önceden yedek almayı unutmayın @silivriserdar @homefobi
Geçmiş olsun. Çözümü konuya ekleyip çözüldü olarak işaretliyorum

şu kod ile siliyoruz

Hiç birimizin aklına gelmedi. Güzel yöntem, bu yöntem tüm twrp yüklü android cihazlar için geçerli olacaktır. Önemli olan frp dosyasını silmek.

Hiç birimizin aklına gelmedi. Güzel yöntem, bu yöntem tüm twrp yüklü android cihazlar için geçerli olacaktır. Önemli olan frp dosyasını silmek.
Bu Yöntemi yaparken nasıl korkmuştum ama elimde 3 binlik telefon vardı yanlış işlem 3bine mal olurdu :))

Ya acaba bu yöntem ile mi hesabını temizleyebilir miyiz? Mi. Hesabı isim olarak hangi kodda geçiyorsa onun içini temizleriz sıkıntı olmaz diye düşünüyorum @silivriserdar @adnanmirsad56

deneyi işe yararmı bilgilendirirseniz sevinirim şuan elimde cihaz yok deniyecek.

Geri
Üst Alt