Kilitli sanırsam. Mi kiLit açma durumunda kilitli yaziyor
Cihazınızın şebekesi kesilmeden unlock işlemlerini başlatmanızı tavsiye ederim

Xiaomi Unlock Nasıl Yapılır?
    1. Xiaomi unlock işlemini gerçekleştirebilmek için öncelikle Xiaomi Unlock bağlantısına tıklayarak Xiaomi’nin sitesine giriyoruz,
      xiaomi-unlock.png
      Xiaomi Unlock Giriş Sayfası
    2. Daha sonra Unlock Now butonuna tıklıyoruz ve Xiaomi Mi hesabımızı kullanarak sisteme giriş yapıyoruz.
      xiaomi-unlock-giri%C5%9F-ekran%C4%B1.png
      Xiaomi unlock nasıl yapılır
    3. Giriş işlemini gerçekleştirdikten sonra karşımıza çıkan ekranda bizden bilgilerimizi isteyecek burada ki bilgileri de doğru şekilde doldurduktan sonra açıklama kısmına neden unlock işlemini gerçekleştirmek istediğimize dair bilgi vermemiz isteniyor burayı da doğru şekilde dolduruyoruz,
      Xiaomi-bilgi-ekran%C4%B1.jpg
      Xiaomi unlock Nasıl Yapılır Bootloader kilidi nasıl kaldırılır?
    4. Bilgileri doğru bir şekilde girdik ve bir sonraki adıma geldiğimizde, cep telefonu numaramıza doğrulama kodu içeren bir mesaj gelecek, gelen kodu aşağıda resimde yer alana yazıyoruz ve aşamaların hepsi tamamlanmış oluyor.
      unlock.png
      Xioami unlock doğrulama kodu
    5. Tüm aşamalar tamamlandı ve karşımıza Mi Flash Unlock uygulamasını indirmemiz gerektiğini gösteren bir sayfa geliyor. Xiaomi unlock sayfasında yer alan Mi Flash Unlock uygulamasını indirip kuruyoruz,
      xioami-unlock-tool.png
      Xiaomi Miflash Unlock Tool
    6. Daha sonra Mi Flash Unlock uygulamasını açıyoruz ve telefonumuzu bilgisayara bağlamamızı isteniyor,
    7. Telefondaki “ses kısma ve güç tuşuna” basılı tutarak cihazı Fastboot moduna alıp bilgisayara bağlıyoruz, oda ne bize 72 saat beklememizi söylüyor.
    8. Aradan 3 gün geçtikten sonra telefonumuzu tekrar bağlıyoruz ve unlock tuşuna basarak telefonumuzun bootloader kilidini kaldırarak Unlock işlemini tamamlamış oluyoruz.

Cihazınızın şebekesi kesilmeden unlock işlemlerini başlatmanızı tavsiye ederim

Xiaomi Unlock Nasıl Yapılır?
    1. Xiaomi unlock işlemini gerçekleştirebilmek için öncelikleXiaomi Unlock bağlantısına tıklayarak Xiaomi’nin sitesine giriyoruz,
      xiaomi-unlock.png
      Xiaomi Unlock Giriş Sayfası
    2. Daha sonra Unlock Now butonuna tıklıyoruz ve Xiaomi Mi hesabımızı kullanarak sisteme giriş yapıyoruz.
      xiaomi-unlock-giri%C5%9F-ekran%C4%B1.png
      Xiaomi unlock nasıl yapılır
    3. Giriş işlemini gerçekleştirdikten sonra karşımıza çıkan ekranda bizden bilgilerimizi isteyecek burada ki bilgileri de doğru şekilde doldurduktan sonra açıklama kısmına neden unlock işlemini gerçekleştirmek istediğimize dair bilgi vermemiz isteniyor burayı da doğru şekilde dolduruyoruz,
      Xiaomi-bilgi-ekran%C4%B1.jpg
      Xiaomi unlock Nasıl Yapılır Bootloader kilidi nasıl kaldırılır?
    4. Bilgileri doğru bir şekilde girdik ve bir sonraki adıma geldiğimizde, cep telefonu numaramıza doğrulama kodu içeren bir mesaj gelecek, gelen kodu aşağıda resimde yer alana yazıyoruz ve aşamaların hepsi tamamlanmış oluyor.
      unlock.png
      Xioami unlock doğrulama kodu
    5. Tüm aşamalar tamamlandı ve karşımıza Mi Flash Unlock uygulamasını indirmemiz gerektiğini gösteren bir sayfa geliyor. Xiaomi unlock sayfasında yer alan Mi Flash Unlock uygulamasını indirip kuruyoruz,
      xioami-unlock-tool.png
      Xiaomi Miflash Unlock Tool
    6. Daha sonra Mi Flash Unlock uygulamasını açıyoruz ve telefonumuzu bilgisayara bağlamamızı isteniyor,
    7. Telefondaki “ses kısma ve güç tuşuna” basılı tutarak cihazı Fastboot moduna alıp bilgisayara bağlıyoruz, oda ne bize 72 saat beklememizi söylüyor.
    8. Aradan 3 gün geçtikten sonra telefonumuzu tekrar bağlıyoruz ve unlock tuşuna basarak telefonumuzun bootloader kilidini kaldırarak Unlock işlemini tamamlamış oluyoruz.

teşekkür ederim işlemi başlattım

twrp den global rom yüklesem imeiler gider mi acaba, dün repair işlemi yaptım bugün müşteri geldi parmak izi çalşımıyor ve şifreleri doğru girmesine rağmen kabul etmiyor

Imeı atıcam cihazı bağlanılamadı diyor yardım?

Merhaba gsmturkey.net üyeleri bu paylaşacağım konuda Xioami Mi 9 Se cihazına nasıl imei repair işlemi yapılır onu anlatacağım.

İSTEK ÜZERİNE QCN DOSYASI

İSTEK ÜZERİNE XQCN DOSYASI

Xioami Mi 9 SE IMEI Yöntemi

Bootkilidi açık olması gerekir.

Yukarida verdiğim linkleri indirin kurun.

En üsteki twrp yi kurun.

Bunun için fastboot moda alın cihazı ve CMD ekranında

fastboot flash recovery recovery-TWRP-3.3.0-0421-XIAOMI9SE-CN-wzsx150.img

Ardından fastboot reboot derken eliniz ses açmaya basılı tutun ve cihaz twrp modda açsın.

TWRP açılır sonra üste verdiğim magisk i atın hafızaya installden yükleyin.

Yeniden başlatın cihaz root olur.

Sonra qpst ile xqcn yedeği alın bunun için aşağıdaki komutları CMD ekranına giriniz.

Kod:
adb shell[/B][/B][/B][/CENTER][/B][/B][/B][/CENTER]
[B][B][B][CENTER][B][B][B]
[CENTER][/CENTER]

[CENTER]su[/CENTER]

[CENTER][/CENTER]

[CENTER]setprop sys.usb.config diag,adb

Yazın diagnostics açılır. Bilgisayarınızda Qualcomm usb driverları kurulu olması lazım. Aygıt yöneticisinde diagnostics port görmeniz lazım.

Qpst programı açıp üst kısımdan start client daha sonra software download basın.

Back-Up kısmından xqcn yedeği alın. İslem bitince tekrar twrp girip advanced terminal kısmına girin ve bloklarını silin.

Komutlar;

Kod:
[/B][/B][/B][/B][/CENTER][/B][/B][/B][/B][/CENTER]
[B][B][B][B][CENTER][B][B][B][B]
[CENTER][/CENTER]

[CENTER]dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf6[/CENTER]

[CENTER][/CENTER]

[CENTER]dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf7[/CENTER]

[CENTER][/CENTER]

[CENTER]dd if=/dev/zero of=/dev/block/sde33[/CENTER]

[CENTER][/CENTER]

[CENTER]

Reboot yapın.

Sonra tekrar açılır cihaz ve tekrar komutlar ile diag açın.

Daha sonra dual writer IMEI programı ile imei repair yapın.

Sonra Qpst programı ile aldığınız xqcn yedeği restore edin ve yeniden başlatın.

Hayirli olsun.

Dikkat edilecek şeyler orijinal recovery ile sıfırlama yapılırsa IMEI siliniyor sıfırlama yapmayın.

Güncellemede sorun yok.

Twrp ile sıfırlama yapılırsa IMEI silinmez.

Yakin zamanda bunu da cozeriz inşallah..

Takıldığınız yerde konu altından yorum yaparsanız yardımcı olmaya çalışırız.
selam aleykum usta not 7 çin versiyonu nasıl imei olur detaylı anlatırmısın twrp ile yapıyorlar sıfırlama yapınca twrp ye girmiyor normal sıfırlanıyor işin güzel yanı bu arka kapak açmadan oluyor

@Kerem47,
Çoğu insan başarıyı almak olarak düşünür. Oysa başarı, vermekle başlar. gerçekten bunu yapıyonmu yapmayacağın şeyi söleme keremcim

@Kerem47,
Çoğu insan başarıyı almak olarak düşünür. Oysa başarı, vermekle başlar. gerçekten bunu yapıyonmu yapmayacağın şeyi söleme keremcim
yapmadığını nerden biliyorsun ben gsmturkey üyesi olarak @Kerem47 ustanın vesilesi ise kaç telefon tamır ettim daha adam 2-3 önce yine yardım etti hemen ön yargı yapma

@Kerem47,
Mi9 Se Konusuna Redmi Not7 İle İlgili Soru Soruyorsunuz
Redmi Not7 Imeı Repair Vip Bölümünün de Mevcut
Herkesin Para Verip Görüntülediği Bilgileri Size Vermemiz Doğru Olmaz
@Kerem47 Başarının Vermekle Başlayacağını Söyleyip Gerçekleştiriyor Profiline Girip Açtığı Konulara Bakabilirsin
Kerem Abi Ve Gsm Turkey Ailesi Sayesinde Yüzlerce Cihaz Yaptım

Teşekkürler. Bana bir defalığına uzaktan bağlanıp yardımcı olacak usta lazım. Teşekkürler

Hocam Merhaba,

Imeim uçmuş durumda herhangi bir yedek de yok. İkinci elden aldım cihazı, factory reset yaptıktan sonra oldu herşey. Bu yöntemle bir şekilde kurtarılıyorsa "fastboot flash recovery recovery-TWRP-3.3.0-0421-XIAOMI9SE-CN-wzsx150.img" adımından itibaren açıklayabilir misiniz?

İndirmiş olduğum dosya ismi "twrp_grus.img" şeklinde ve üstte rehberde bahsettiğinizden farklı, bunu nasıl flashlayacağım?

Teşekkürler şimdiden.

Hocam Merhaba,

Imeim uçmuş durumda herhangi bir yedek de yok. İkinci elden aldım cihazı, factory reset yaptıktan sonra oldu herşey. Bu yöntemle bir şekilde kurtarılıyorsa "fastboot flash recovery recovery-TWRP-3.3.0-0421-XIAOMI9SE-CN-wzsx150.img" adımından itibaren açıklayabilir misiniz?

İndirmiş olduğum dosya ismi "twrp_grus.img" şeklinde ve üstte rehberde bahsettiğinizden farklı, bunu nasıl flashlayacağım?

Teşekkürler şimdiden.
İsmi sadece twrp. İmg olarak değiştir

Komutu da Fastboot flash recovery twrp.img olarak gir yeterli

Her şeyi yaptım fakat QPST back-up alamadı, program tepki vermedi bende aldı zannettim, bi baktım almamış. PASS dedi uygulama sonrasında gördüm kii restore edecek dosya yok. Buraya upload edileni restore ettim, şimdi de imei 3555666777 falan bir şey oldu benim girdiğim yerine..
ne yapmalıyım? @baypinar35

Merhaba, ücretiyle imei repair istiyorum çift hattıma da atilmasi lazim, ilgilenenler özel mesaj atabilir mi? Bootloader kilidi açık,

Ücretiyle uzaktan yardım edecek bilgili bir arkadaş özel mesaj atabilirse sevinirim. Muhtemelen QCN ile rebuild edilip imei restore edilmesi gerekiyor

Geri
Üst Alt