VIP Bölümü ücretlidir sadece 1 cihaz içinse uzaktan yaparız ama sürekli bu iş ile uğraşıyorsanız VIP almanızı öneririm yararı,desteği olacaktır
Xiaomi cihazlarla uğraşıyorum fakat meslek olarak değil. Eş dost yada kendi cihazımla ilgili işlemler yapıyorum. 1 hafta sonra Vodafone dan başka bir hatta geçeceğiz. Hala sorun yaşarsak burdan dönüş yaparım. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

imail attıktan sonra mi hesabına giriş yaparsam sorun olurmu birde başka bir rom yuklucek olursam imail gidermi yardımcı olumusunuz teşekkürler

imail attıktan sonra mi hesabına giriş yaparsam sorun olurmu birde başka bir rom yuklucek olursam imail gidermi yardımcı olumusunuz teşekkürler
1.cihaza ojinal imeilini yükledikten sonra
2.cihaza bootloader kapanmadan yazılım yükleyin
3.sonra istediğiniz hesabı açabilirsiniz

aga orjinal değil başka telefonun imailini yukledım cihaz kapandı cunku
sıkıntı yok dediğim işlemleri uygulayın olur
1.cihazın imeilini yükledikten sonra

Not: İletişim araçlarının imei numaralarını değiştirmek yasal değildir. Lütfen telefonun orjinal imei numaralarını kullanınız.

sıkıntı yok dediğim işlemleri uygulayın olur
1.cihazın imeilini yükledikten sonra

Not: İletişim araçlarının imei numaralarını değiştirmek yasal değildir. Lütfen telefonun orjinal imei numaralarını kullanınız.
yani cihaza bu işlemleri yaptıktan sonra mi flash ile istedim romu kurabılırm değilmi cunku bi kasma sorunu oluştu telefonda

birde bi sorum daha olucak en son işlemde xqcn restore ettim ama qcn unuttum oyle actım telefonu ondanmı kaynaklıdır sizce

yani cihaza bu işlemleri yaptıktan sonra mi flash ile istedim romu kurabılırm değilmi cunku bi kasma sorunu oluştu telefonda
evet hattı takdığınızda şebekeyi gördüyseniz yapabilirsiniz
ama rom yüklerken clean all'ı seçmeyi unutma
yoksa bootloader kapanır

evet hattı takdığınızda şebekeyi gördüyseniz yapabilirsiniz
ama rom yüklerken clean all'ı seçmeyi unutma
yoksa bootloader kapanır
birde bi sorum daha olucak en son işlemde xqcn restore ettim ama qcn unuttum oyle actım telefonu ondanmı kaynaklıdır sizce

işlemi gerçekleştirdim sonra 0 dan orjinal romu kurdum fakat turkcell hat kullanıyorum suan internet yavas 4.5 g kullanamıyorum servis sağlayıcısını aradım gereklı seylerı yaptık yine olmadı sebebı ne acaba ?

işlemi gerçekleştirdim sonra 0 dan orjinal romu kurdum fakat turkcell hat kullanıyorum suan internet yavas 4.5 g kullanamıyorum servis sağlayıcısını aradım gereklı seylerı yaptık yine olmadı sebebı ne acaba ?
kullandığınız qcn kaynaklı olabilir

kullandığınız qcn kaynaklı olabilir
xqcn restore ettim imail atılırken fakat qcn unuttum sonra da en bastan 0 dan rom kurdum clean all diyip telefonun hızı fılan normal fakat internet hızı bıraz yavas gibi ne yapmam gerek sizce

xqcn restore ettim imail atılırken fakat qcn unuttum sonra da en bastan 0 dan rom kurdum clean all diyip telefonun hızı fılan normal fakat internet hızı bıraz yavas gibi ne yapmam gerek sizce
farklı qcn kullanın

Merhaba gsmturkey.net üyeleri bu paylaşacağım konuda Xioami Mi 9 Se cihazına nasıl imei repair işlemi yapılır onu anlatacağım.

İSTEK ÜZERİNE QCN DOSYASI

İSTEK ÜZERİNE XQCN DOSYASI

Xioami Mi 9 SE IMEI Yöntemi

Bootkilidi açık olması gerekir.

Yukarida verdiğim linkleri indirin kurun.

En üsteki twrp yi kurun.

Bunun için fastboot moda alın cihazı ve CMD ekranında

fastboot flash recovery recovery-TWRP-3.3.0-0421-XIAOMI9SE-CN-wzsx150.img

Ardından fastboot reboot derken eliniz ses açmaya basılı tutun ve cihaz twrp modda açsın.

TWRP açılır sonra üste verdiğim magisk i atın hafızaya installden yükleyin.

Yeniden başlatın cihaz root olur.

Sonra qpst ile xqcn yedeği alın bunun için aşağıdaki komutları CMD ekranına giriniz.

Kod:
adb shell[/B][/B][/B][/CENTER]
[B][B][B]
[CENTER][/CENTER]

[CENTER]su[/CENTER]

[CENTER][/CENTER]

[CENTER]setprop sys.usb.config diag,adb

Yazın diagnostics açılır. Bilgisayarınızda Qualcomm usb driverları kurulu olması lazım. Aygıt yöneticisinde diagnostics port görmeniz lazım.

Qpst programı açıp üst kısımdan start client daha sonra software download basın.

Back-Up kısmından xqcn yedeği alın. İslem bitince tekrar twrp girip advanced terminal kısmına girin ve bloklarını silin.

Komutlar;

Kod:
[/B][/B][/B][/B][/CENTER]
[B][B][B][B]
[CENTER][/CENTER]

[CENTER]dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf6[/CENTER]

[CENTER][/CENTER]

[CENTER]dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf7[/CENTER]

[CENTER][/CENTER]

[CENTER]dd if=/dev/zero of=/dev/block/sde33[/CENTER]

[CENTER][/CENTER]

[CENTER]

Reboot yapın.

Sonra tekrar açılır cihaz ve tekrar komutlar ile diag açın.

Daha sonra dual writer IMEI programı ile imei repair yapın.

Sonra Qpst programı ile aldığınız xqcn yedeği restore edin ve yeniden başlatın.

Hayirli olsun.

Dikkat edilecek şeyler orijinal recovery ile sıfırlama yapılırsa IMEI siliniyor sıfırlama yapmayın.

Güncellemede sorun yok.

Twrp ile sıfırlama yapılırsa IMEI silinmez.

Yakin zamanda bunu da cozeriz inşallah..

Takıldığınız yerde konu altından yorum yaparsanız yardımcı olmaya çalışırız.

Umt ile qcn yedeği alıp işlemleri yapmam birşey değiştirr mi acaba.
Çünkü twrp ile efs sildim. Problem yok qcn edit yapıyorum. Qcn yedeğini restore yaptığımda cihaz yeniden başlatınca twrp düşüyor.
Tekrar efs siliyorum cihaz açılıyor

Umt ile qcn yedeği alıp işlemleri yapmam birşey değiştirr mi acaba.
Çünkü twrp ile efs sildim. Problem yok qcn edit yapıyorum. Qcn yedeğini restore yaptığımda cihaz yeniden başlatınca twrp düşüyor.
Tekrar efs siliyorum cihaz açılıyor
umt ile aldıgın yedegi edit yapıp yuklersen olmaz yedegi qfil yada qpst ile alacaksın

Geri
Üst Alt