Bilgi Xiaomi Redmi K20 Pro IMEI Repair (Qcn ile)

• Konbuyu başlatan Doktoraltun
  • Başlangıç tarihi
Ben halledemedim qpst ile qcn alıyorum IMEI düzenleyip geri atıyorum telefon habire yeniden başlatıyor olmuyor
Acaba yanlış birşey mi yapıyorum diye aldığım qcn dosyasında hiçbir değişiklik yapmadan geri atıyorum gene aynı anlamadım gitti
yazın yardımcı olacam ücret talep etmiyorum.

Hocam merhaba, son aşamada terminalde iken kodlarda yanlışlık yaptım daha sonra tekrar terminalden çıkmadan kodları tekrar yazdım wipelayıp cihazı çalıştırdım cihazın IMEI kısmında cihaz bilgileri altında da seri numarası yazıyor, IMEI numarası alınamadı hatasını almadım ne yapmak gerek?

Hocam merhaba, son aşamada terminalde iken kodlarda yanlışlık yaptım daha sonra tekrar terminalden çıkmadan kodları tekrar yazdım wipelayıp cihazı çalıştırdım cihazın IMEI kısmında cihaz bilgileri altında da seri numarası yazıyor, IMEI numarası alınamadı hatasını almadım ne yapmak gerek?
İmei numaraları nasıl şekilde gözüküyor şebeke varmı?

İmei numaraları nasıl şekilde gözüküyor şebeke varmı?
Hocam cihazım Mi 9T Pro, son aşamadaki terminalde kod girme kısmında;
dd if=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst1 of=/sdcard/modemst1
dd if=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst2 of=/sdcard/modemst2
dd if=/dev/block/bootdevice/by-name/fsg of=/sdcard/fsg
bu işlem yerine bi altındaki işlemi yaptım daha sonra hatamı farkedip bu kodları yazıp bi altındaki kodlarıda yazıp wipeladım.

Cihazın şu anki durumu SIM:1 de hat görmüyor, SIM:2 ye taktım onda da PIN kodu kullanarak açılamıyor gibi bir uyarı verdi açmadı daha sonra SIM kartı başka telefona takıp PIN i iptal ettim taktım şu an SIM i görüyor şebekem yok. *#06# tuşladığımda açılan ekranda alt alta ''Cihaz bilgileri, Seri numarası, a24aaxxxx'' yazıyor.

Hocam cihazım Mi 9T Pro, son aşamadaki terminalde kod girme kısmında;
dd if=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst1 of=/sdcard/modemst1
dd if=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst2 of=/sdcard/modemst2
dd if=/dev/block/bootdevice/by-name/fsg of=/sdcard/fsg
bu işlem yerine bi altındaki işlemi yaptım daha sonra hatamı farkedip bu kodları yazıp bi altındaki kodlarıda yazıp wipeladım.

Cihazın şu anki durumu SIM:1 de hat görmüyor, SIM:2 ye taktım onda da PIN kodu kullanarak açılamıyor gibi bir uyarı verdi açmadı daha sonra SIM kartı başka telefona takıp PIN i iptal ettim taktım şu an SIM i görüyor şebekem yok. *#06# tuşladığımda açılan ekranda alt alta ''Cihaz bilgileri, Seri numarası, a24aaxxxx'' yazıyor.
Tamam hocam şimdi sen düzenlediğin qcn yi geri yükle. Olmazsa efs yedeğini geri yükle en baştan al işlemleri

Qcn

Arkadaşım sağolasın,
İnternette baktığım videonun birinde modemleri yani modemst1,modemst2 fsg ve fsc olan partitionlari silip umt ile IMEI repair yaptım IMEI değişti Turkcell yazısı geldi kartı gördü ama şebeke yok dedi bende tekrar efsden restore ettim
Taktım kafaya nck pro 2 aldım yavaş yavaş öğreneceğim böyle yardımcı olan arkadaşlar sayesinde insallah

Qcn

Arkadaşım sağolasın,
İnternette baktığım videonun birinde modemleri yani modemst1,modemst2 fsg ve fsc olan partitionlari silip umt ile IMEI repair yaptım IMEI değişti Turkcell yazısı geldi kartı gördü ama şebeke yok dedi bende tekrar efsden restore ettim
Taktım kafaya nck pro 2 aldım yavaş yavaş öğreneceğim böyle yardımcı olan arkadaşlar sayesinde insallah
Yani senin gibi yardımcı olacak arkadaşlar sayesinde

Qcn

Arkadaşım sağolasın,
Bu işlemler için sadece qcn ile düzenlemek yetiyor ek bir box vs gerek yok

ustam kolay gelsin dediklerinin tamamını yaptım fakat nedense şebeke gelmiyor başta bi hata edip efs yedeğide almadım tıkandım kaldım twrpden blockları silip umtden attım çare olmadı dediğin şekilde qfil ve qpstden attım yine yok imeiler tamam ama şebeke gelmiyor. kullandığım qcnler bozuk olabilir mi @ogi ustam müsaitsen sen yardımcı olur musun.

ustam kolay gelsin dediklerinin tamamını yaptım fakat nedense şebeke gelmiyor başta bi hata edip efs yedeğide almadım tıkandım kaldım twrpden blockları silip umtden attım çare olmadı dediğin şekilde qfil ve qpstden attım yine yok imeiler tamam ama şebeke gelmiyor. kullandığım qcnler bozuk olabilir mi @ogi ustam müsaitsen sen yardımcı olur musun.
Yardımcı olmaya çalışayım müsait olduğunuzda yazın iletişime geçelim bi yerden bağlanıp deneyelim.

Yardımcı olmaya çalışayım müsait olduğunuzda yazın iletişime geçelim bi yerden bağlanıp deneyelim.
Özelden bağlıyorum sizi

içini boşalttıgım qcn yi aldım buna yazabilirmiyim imei
yani twrp ile magisk yukledikten sonra telefon acılmıyordu buradada arkadaslar efs yi sil demişlerdi bende sildikten sonra qcn aldım ona repair yazabilirmiyim telefona imei kontrolu yaptıgımda sadece cihazın seri no cıkıyor yani imeinin oldugu yerleri nasıl yazacam iyice karıştırdım

Gizli içerik
Bu içeriği görüntülemek için -1 adet daha mesajın olması gerekiyor.

Geri
Üst Alt