Bootloader Nasıl Aktif Edeceğim Yardım

Cihaz : Samsung Galaxy J7 Prime 2 SM-G611F

Bi sorum daha olucaktı stock boot.img adımlarını yaparken Önyükleme İmaj Dosyasını Yamala a girdiğimde yüklediğim stock boot.img bulamıyorum.
Cihazın üstündeki uygun PDA sürümüne göre yazılım indirip yazılımın içinden boot.img dosyasını alıp yapacaksınız.

Yok hayır olayı şimdi çözdüm. odinle injekte ettim ama bi 10 dk dır telefon giriş ekranında normal birşeymi ?
Siz cihazın üzerinden bulunan yazılımı indirip içinden 7zip programı ile boot.img dosyasını adınız mı?

Aldığınız boot.img dosyasını magisk Manager uygulaması ile patch yapıp sonra o rootlu boot.img dosyasını gene 7zip programı ile tar yapıp odin ile yükleme yaptınız mı?

Siz cihazın üzerinden bulunan yazılımı indirip içinden 7zip programı ile boot.img dosyasını adınız mı?

Aldığınız boot.img dosyasını magisk Manager uygulaması ile patch yapıp sonra o rootlu boot.img dosyasını gene 7zip programı ile tar yapıp odin ile yükleme yaptınız mı?
Magisk den aldığım boot.img i winrar halinde odin ap özelliğinde injecte ettim. 18 dk civarı oldu

J7 Prime 2 değilde J7 Prime kursam sıkıntı çıkmaz herhalde dimi. elimde orjinal varda
Hayir denemeyin sakin. Siz hangi boot dosyasi ile denediniz.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

OEM CIHAZLAR(WITH FASTBOOT)

YÜKLEME İŞLEMİ
Öncelikle Stock Boot.img nizi Telefon Hafızasına Atın Ardından
Verdiğim Linkten Magisk Manager Uygulamasını İndirin Ve Telefona Kurun Sonra Uygulamayı açın Gelen Ekranda

"Yükle" Seçeneğine Tıklayın

Ardından "Önyükleme İmaj Dosyasını Yamala" Seçeneğini Seçin

Daha Önceden Telefona Attığınız Stock boot.img dosyasını seçin

Otomatik Olarak indirme yapıcak Bitene kadar Bekleyin İndirme işlemi bitince Otomatik Yükleme işlemine geçicektir

Yükleme işlemi bitince Boot.img Dosyamız "sdcard/MagiskManager" dizininde olucak imaj dosyasını bilgisayarınızın adb klasörüne atın ardından aşağıdaki işlemleri sırasıyla yapın

BOOT İMAJ YÜKLEME
patched_boot.img Dosyasını Bilgisayarınızın adb klasörüne kopyaladıktan sonra Telefonu Fastboot moda alın Cmd ye Aşağıdaki kodları sırasıyla yazın
Kod:
fastboot flash boot patched_boot.img
fastboot reboot
"sdcard/MagiskManager" dizininde oluşan imaj dosyasını cihazı unlock yapmadan SP Flash Tool ile yükleyebilir miyiz?

Yükleyebilirsiniz fakat cihazı yinede unlock yapmanızı tavsiye ederim.
Cihaz MediaTek MT6735 chipsetli, Fastboot modunda unlock yapınca cihaz açılışta boot ekranında kalıyor. Tekrar firmware yükleyerek düzeltiyorum. Onun için sormuştum hocam.

Geri
Üst Alt