Çözüldü Samsung Galaxy S7 Edge SM-G935S IMEI Repair

• Konbuyu başlatan emin.karakis
  • Başlangıç tarihi
E

emin.karakis

Merhaba arkadaşlar paylaşacağım konuda S7 EDGE SM-G935S cihazına nasıl IMEI repair yapılır onu anlatacağım.
İşlemleri yapabilmeniz için elinizde Z3X box bulunması gerekmektedir.
Bu cihazların Orjinal Romunda Türkçe dil bulunmadığı için
Buradaki konu altındaki romu yüklediğinizi varsayarak anlatıyorum.

1. Öncelikle cihazımıza Orjinal Rom yükleyerek Buradaki TWRP ile Root işlemini gerçekleştiriyoruz.
2. Cihaza IMEI repair yapıyoruz fakat Patch Certificate yapmıyoruz.
3. Yukarda vermiş olduğum romu
Z3X üzerinden flaşlıyoruz.
4. Romu yükledikten sonra açılan telefonumuza Buradaki dosya üzerinden AP bölümünden direk flaşlayarak root ediyoruz.
5. Son adım olarakta cihaza Patch Certificate yapıyoruz.

Bütün işlemleri yaptıktan sonra cihazımıza şebeke gelecektir.

Not: İletişim araçlarının imei ve seri numaralarını değiştirmek yasal değildir. Lütfen telefonun orjinal imei numaralarını kullanınız.

Merhaba arkadaşlar paylaşacağım konuda S7 EDGE SM-G935S cihazına nasıl IMEI repair yapılır onu anlatacağım.
İşlemleri yapabilmeniz için elinizde Z3X box bulunması gerekmektedir.
Bu cihazların Orjinal Romunda Türkçe dil bulunmadığı için
Buradaki konu altındaki romu yüklediğinizi varsayarak anlatıyorum.

1. Öncelikle cihazımıza Orjinal Rom yükleyerek Buradaki TWRP ile Root işlemini gerçekleştiriyoruz.
2. Cihaza IMEI repair yapıyoruz fakat Patch Certificate yapmıyoruz.
3. Yukarda vermiş olduğum romu
Z3X üzerinden flaşlıyoruz.
4. Romu yükledikten sonra açılan telefonumuza Buradaki dosya üzerinden AP bölümünden direk flaşlayarak root ediyoruz.
5. Son adım olarakta cihaza Patch Certificate yapıyoruz.

Bütün işlemleri yaptıktan sonra cihazımıza şebeke gelecektir.

Not: İletişim araçlarının imei ve seri numaralarını değiştirmek yasal değildir. Lütfen telefonun orjinal imei numaralarını kullanınız.

eline sağlık usta SM-G935S 1tane cihaz geldi bu romu verme şansınız varmı?alacağım 50tl müşteriden yardımcı olurmusunuz
yaptım ama şebeke gidip geliyor lütfen yardımlarınızı bekliyorum

Hocam başka forumlara yazdım ama sonuç alamadım. Siz tam benim ile ilgili yazmışsınız. Cevap yazarsanız çok sevinirim. Şimdi bende g935s cihaz vardı. Sonra nasıl oldu anlamadım imei gitti. Ben de imei geri getirmesi için telefoncu arkadaşa götürdüm. Benim telefon android 8.0 G935SKSU1DQG1 idi. Ve İngilizce kullanıyordum. Arkadaş 7.0 yaptı hemde Türkçe olması için 935fd oldu cihaz. Bir de G935FDU2DRAG gibi bir şey oldu. İmei de geldi. Fakat bu sefer şebeke gelmedi. O da octoplus box ile şebeke tamiri yaptı. Ama bu sefer telefon açılıp kapanmaya başladı. Sonra FD olan ROMu tekrar yükledik. Ben derslerim için kullanıyordum. Böyle şebekesiz biraz tablet gibi idare ettim. Ama bu sanah bir baktım telefonun şarjı bitmiş. Açmaya çalışınca custom binary blocked by FRP lock yazdı ekranın üst tarafında. İnternette tekrar rom yükleyin diyorlar. O sırada bu sayfaya rastladım. Hocam sınavım yaklaştı o kadar bunaldım ki. Ne yapayım ben şimdi.
Bu telefonun eskisi gibi şebeke falan sorunu olmadan adım adım ne yapmam lazım.
Şimdiden çok teşekkür ederim

Hocam başka forumlara yazdım ama sonuç alamadım. Siz tam benim ile ilgili yazmışsınız. Cevap yazarsanız çok sevinirim. Şimdi bende g935s cihaz vardı. Sonra nasıl oldu anlamadım imei gitti. Ben de imei geri getirmesi için telefoncu arkadaşa götürdüm. Benim telefon android 8.0 G935SKSU1DQG1 idi. Ve İngilizce kullanıyordum. Arkadaş 7.0 yaptı hemde Türkçe olması için 935fd oldu cihaz. Bir de G935FDU2DRAG gibi bir şey oldu. İmei de geldi. Fakat bu sefer şebeke gelmedi. O da octoplus box ile şebeke tamiri yaptı. Ama bu sefer telefon açılıp kapanmaya başladı. Sonra FD olan ROMu tekrar yükledik. Ben derslerim için kullanıyordum. Böyle şebekesiz biraz tablet gibi idare ettim. Ama bu sanah bir baktım telefonun şarjı bitmiş. Açmaya çalışınca custom binary blocked by FRP lock yazdı ekranın üst tarafında. İnternette tekrar rom yükleyin diyorlar. O sırada bu sayfaya rastladım. Hocam sınavım yaklaştı o kadar bunaldım ki. Ne yapayım ben şimdi.
Bu telefonun eskisi gibi şebeke falan sorunu olmadan adım adım ne yapmam lazım.
Şimdiden çok teşekkür ederim
Siz cihazın Oem i kapatmışsınız. O yüzden o hatayı verir.
Yazılım yüklemeniz lazım.
Frp kırmanız lazım
Tekrar patch edilmesi lazım.

Yani kısaca telefoncuya geri götürmeniz lazım

Siz cihazın Oem i kapatmışsınız. O yüzden o hatayı verir.
Yazılım yüklemeniz lazım.
Frp kırmanız lazım
Tekrar patch edilmesi lazım.

Yani kısaca telefoncuya geri götürmeniz lazım

Peki şebeke gelmesi için ne yapmalıyım. Şebeke tamiri yapınca telefon kapanıp açılıyor

Custom binary blocked hatasını çözmek için değişik yöntemler var. Cihazın download mod ekran görüntüsünü konuya atın bakalım.

Custom binary blocked hatasını çözmek için değişik yöntemler var. Cihazın download mod ekran görüntüsünü konuya atın bakalım.
42DA2A62-5A55-434E-81E3-D26B69407DC7.jpeg

Geri
Üst Alt