Bilgi Xiaomi Mİ 8 Dipper Ana Konu

adres var gideriz en kötü biz de ama önden bir fiyat sormak istiyorum..google street view ile bulayım dedim dükkanı 1285.sokakta hiçbir dükkan görünmüyor :) bakalım ulaşmaya çalışacağız..
tamam hocam sen git bize de bilgi ver sana zahmet. çubuktayım bedavaya git gel yapmayalım.

Arkadaşlar imei repair yaptırmayın.Yeni torba yasa çıktı ve artık klonlanmış imeiler kapatılacak

[
aynen bende oyle duydum da nasil anlayacaklar klonlandigini
Çok basit cihaz bilgileri zaten btk ya gidiyor marka model görürsünüz sistemde sorgulayınca.klon imeinin modeli de görünüyor.Çok basit btk için.İmei repair olayı bitmiştir.Tek çare cihaz bilgilerini değiştirebilme ama onunla da çok sıkıntı.Yani özetle imei repair olayı bitti.Bir sürü insanda mağdur olacak

tüm haber sitelerinde yazıyor arkadaşlar. gerçek kaynak çok yani. hayırlı olsun telefonlar patladı elimizde.

Ankara'daki ustanın numarasını bende alabilir miyim

Arkadaşlar imei repair yaptırmayın.Yeni torba yasa çıktı ve artık klonlanmış imeiler kapatılacak
E yine ucuz hocam bunu 100 TL ye yapsak torba yasada da 250 TL veren kayda alınacaktır deniyor en kötü ihtimalle 350 TL gider ama 100 TL ile kalma ihtimalimiz de var her türlü 618 TL den karlı ve telefon da ölmuyor..

Maalesef 250'ye kayda alınacaktır demiyor, muhtemelen 250'yi ödetip 618'i de bin liraya çıkaracaklar. En az 1250 ödememizi isteyecekler ki bence klon imei yi atan başka bir imei daha atabilir yada başka bir açık bulunur. Her zaman bir açık olur sistemde. Yalnız benim teelfonum yarın kapanıyor ve kimse irtibat kurmadı-istanbulda yaptırıp memnun olan varsa beni bilgilendirebilir mi

Maalesef 250'ye kayda alınacaktır demiyor, muhtemelen 250'yi ödetip 618'i de bin liraya çıkaracaklar. En az 1250 ödememizi isteyecekler ki bence klon imei yi atan başka bir imei daha atabilir yada başka bir açık bulunur. Her zaman bir açık olur sistemde. Yalnız benim teelfonum yarın kapanıyor ve kimse irtibat kurmadı-istanbulda yaptırıp memnun olan varsa beni bilgilendirebilir mi
Haberin yalancısıyım o kadarını okumadım zira yazmıyor.. ama sanmıyorum tekrar alacaklarını 618 i.."entegre edilecektir" deniyor..
Doğubank 4.katta imiş sizin aradığınız da..

'Kopya' telefonlar 4 ayda kapatılacak! İşte yapmanız gerekenler

Arkadaşlar, kullanmadıgımız eskı telefonun imeisini yeni telefonumuza yazıyoruz. zaten diğer eski telefonu kullanmadıgımız için şebekelerde sadece yeni telefonumuz gorunuyor. boyle sıkıntı cıkarmaz. ama imeisini yazdıgın cıhazı da kullanırsan klonlanmış sayılıp kapatılır

Bir alıntı yazayım
Beyler açıklık getireyim grupta çoğu kişinin kafasını karıştırmış yapılan açıklamada klonlanmış olduğu belirlenen imeiler kapatılacak açıklaması yapıldı bu ne anlama geliyor, cihazınızda kullanılan imei başka cihazlara entegre edilmişse sadece o imei kapatılacak ve artık kullanılmayacak. bunda cozum yolu ne diye soracak olursanız eski cihazınızdaki imei yi telefonunuza attırmak ve sadece o telefonda kullanmak, bu kadar basit. ortada dolaşan imei konusu klona düşüp kapatılan imeiler içindir
ALINTI-

Bir alıntı yazayım
Beyler açıklık getireyim grupta çoğu kişinin kafasını karıştırmış yapılan açıklamada klonlanmış olduğu belirlenen imeiler kapatılacak açıklaması yapıldı bu ne anlama geliyor, cihazınızda kullanılan imei başka cihazlara entegre edilmişse sadece o imei kapatılacak ve artık kullanılmayacak. bunda cozum yolu ne diye soracak olursanız eski cihazınızdaki imei yi telefonunuza attırmak ve sadece o telefonda kullanmak, bu kadar basit. ortada dolaşan imei konusu klona düşüp kapatılan imeiler içindir
ALINTI-
Üzgünüm ama öyle değil.Bakın yazının başında yurtdışından farklı yolla getirilmiş telefon deniyor yani bu telefon kaçak yolla gelmiş yada yolcu beraberinde yani pasaporta kayıtlı yada imei repairli.Böyle bir kanunda ve yazıda pasaport kayıtlılara özel durum olmayacağına göre bu durum imei repairliler için geçerli.
İkinci husus bundan sonra klonlu cihazların iletişime tamamen kapatılacağı.Mağdur olan yasal kullanıcıya bunu yapamayacaklarına göre bu durumda imei repairliler için geçerli.

Maalesef kanun çok açık.Keşke dediğiniz gibi olsa

@krkt88 klonlanmış oldugu tespit edilen yazmış orda. kullanmadıgınız telefonun imeisini yeni telefonunuza yazarsanız zaten eski telefonu kullanmadıgınız ıcın o imeinin klondandıgı tespit edilemeyecek. bu yuzden telefonunuzu kullanabileceksiniz. ayrıca eski telefonu kullanmazsanız şebeke eski telefonunuzu gormez ve klonlandıgı tespit edilmez.

@krkt88 hadi bu şekilde gorduler diyelim. eski telefonumuzun imeisini sifirlariz. o imeiyi oyle yeni telefona yazarız. bu kez anlayamazlar haha :)

@krkt88 hadi bu şekilde gorduler diyelim. eski telefonumuzun imeisini sifirlariz. o imeiyi oyle yeni telefona yazarız. bu kez anlayamazlar haha :)
Sistemde telefon modelleri farklı görünüyor anlatamıyorum galiba.Btk için bu çok kolay.Farklı modeller kilitle gitsin.Yukarıda yazdım.Klon olduğu tespit edilmiş olan demek kopya edilmiş demek.Yani repairli

Sistemde telefon modelleri farklı görünüyor anlatamıyorum galiba.Btk için bu çok kolay.Farklı modeller kilitle gitsin.Yukarıda yazdım.Klon olduğu tespit edilmiş olan demek kopya edilmiş demek.Yani repairli
bence gereksiz olumsuz düşünüyorsunuz, bir şekilde ara yol bulunacağını düşünüyorum hatta birkaç defa farklı imeiler atılarak da aşılabilir..

Ben araştırdım sizi dediğiniz gibi bir olay yok. Ortalığı karıştırmayın. Bilip bilmeden bir daha tek yorum yaparsanız sizi siteden uzaklaştırırım.

Yetkili kişilere de sorduk araştırdık. Sizin anlattığınız gibi bir olay şu an söz konusu değildir. Her yere de aynı mesajı yazmışsınız.​

Geri
Üst Alt