Yardım Xiaomi Pocophone F1 IMEI Repair İşlemi

VIP bölümünde konu var. Bizzat bu modele ben işlem yaptım. Detaylı anlatım mevcut.
hocam anladıgım kadarıyla 300 tl ödemem gerekiyor telefonu onarmak ıcın ama zaten ogrencı oldugumuz ıcın ucuz telefon aldıgımdan o mebla suan odeyebılecegım bır sey degıl mecburen 1 ay bekleyecegım. Tesekkur ederım yanıt ıcın

hocam anladıgım kadarıyla 300 tl ödemem gerekiyor telefonu onarmak ıcın ama zaten ogrencı oldugumuz ıcın ucuz telefon aldıgımdan o mebla suan odeyebılecegım bır sey degıl mecburen 1 ay bekleyecegım. Tesekkur ederım yanıt ıcın
Nerede oturuyorsun. Sana yakin ustamiz varsa yonlendirelim daha uyguna yapar

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

efs yedeğini yükleyip telefonu orjinal hale getirip güncellemeni yapıp daha sonra bu şekilde tekrar imei repair yapabilirsin. uğraşamam diyorsan işlem çok basit pasaport kaydı yapabilirsin.

ben sadece yöntemini sordum hocam yanlış anlaşılmasın öğrenmeye çalışıyorum.. imei değiştirmeden önce o zaman efs yi yedeklemek lazım diyorsun doğrumu? imei değiştirdikten sonra yanlışlıkla güncelleme yaparsak yine değiştirmiş olduğumuz yurtiçi kayıtlı imei yeniden kullanabiliyormuyuz? yoksa yeni bir imei mi bulmamız lazım?

ben sadece yöntemini sordum hocam yanlış anlaşılmasın öğrenmeye çalışıyorum.. imei değiştirmeden önce o zaman efs yi yedeklemek lazım diyorsun doğrumu? imei değiştirdikten sonra yanlışlıkla güncelleme yaparsak yine değiştirmiş olduğumuz yurtiçi kayıtlı imei yeniden kullanabiliyormuyuz? yoksa yeni bir imei mi bulmamız lazım?
güncelleme yaparsanız imei silinmiyor şebeke de alınıyor fakat btk da imei başka bir telefonda kullanılıyormuş gibi algıladığı için klon imei durumuna düşüyor ve imei numarasını temelli, kullanıma kapatıyor . bu yüzden güncelleme den önce efs yükleyip orjinal hale geldikten snra güncelleme yapıp sonra tekrar repair işlemlerini yapmak gerekiyor.

güncelleme yaparsanız imei silinmiyor şebeke de alınıyor fakat btk da imei başka bir telefonda kullanılıyormuş gibi algıladığı için klon imei durumuna düşüyor ve imei numarasını temelli, kullanıma kapatıyor . bu yüzden güncelleme den önce efs yükleyip orjinal hale geldikten snra güncelleme yapıp sonra tekrar repair işlemlerini yapmak gerekiyor.
böyle birşeyi neye dayanarak söylüyorsun? IMEI'nin klona düşmesi için olacak şartlar neler biliyor musun?

Aynı numarayı kullanan cihazlar her ikisi de çalışır ve şebeke aldığı zaman klona düşer.

denedim de söylüyorum zaten baya zaman geçti hala uyarı mesajı falan yok sinyalde gitmedi ?
imei numarasının klona düşmesi için. En az iki telefonun aynı imei numarasına sahip olması ve ve bu telefonların sim kart takılıp eş zamanlı olarak operatöre bağlanması gerekir.

bende öyle biliyorum.. ama son mevzuatlarla konu değiştiyse bilemem net bilgisi olan varsa bilgilendirsin bizi

arkadaslar merhaba
asus max m1 pro ve pocophone ve icin imei repaire ihtiyacim var sakaryadayim yardimci olurmusunuz

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ayrıca vip bölümünde poco F1 IMEI repair ile ilgili bilgi mevcuttur.

bende herşey mevcut cihaz kilidi açık twrp de kurdum imei de hazır ama yanlış birşey yapmaktan çekiniyorum özellikle bendeki imei yi hex koduna çeviremedim yardımcı olurmusun
İmei converter programını indirip oradan çevirebilirsiniz. Mesajları okuduysaniz kimseye ihtiyaç duymadan kendiniz de yapabilirsiniz. Takildiginiz yerde yine yardımcı olurum.

Geri
Üst Alt