Yardım Xiaomi Pocophone F1 IMEI Repair İşlemi

@İsacand hxd editorden mi kaynaklı bilmiyorum ama bende o aramayı yapınca aşağısı boş çıkıyor. versiyon farkı etkiler mi acaba? 0 sonuç bulundu diyor bana
ctrl+f yaptıktan sonra gelen ekranda üstte hex değerlerini seçip hemen altta sağda bulunan yerden tümü yazanı seçeceksin en alttan da tümünü ara dediğin zaman gelmesi lazım

@İsacand hocam sırasıyla işlemleri yazabilir misin? sanırım bi işlemi atlıyorum. hex ile imeiyi yazdım qcn dosyasına. sonra da doğrudan o dosyayı qfil ve qpst confg. ile restore ettim ama imei aynı hala. ben mi kaçırdım bi işlemi acaba?

@İsacand hocam sırasıyla işlemleri yazabilir misin? sanırım bi işlemi atlıyorum. hex ile imeiyi yazdım qcn dosyasına. sonra da doğrudan o dosyayı qfil ve qpst confg. ile restore ettim ama imei aynı hala. ben mi kaçırdım bi işlemi acaba?
twrp den modem1 modem2 ve fsg partition ları silmen gerekiyor onu yapmadın galiba twrp ye gir en altta gelişmiş sonra terminal kısmına tıkla gelen ekranda
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf6
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf7
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sde36
reboot
bu komutları yaz daha sonra qfil ve qpst ile qcn dosyasını restore et işlem tamamdır .

twrp den modem1 modem2 ve fsg partition ları silmen gerekiyor onu yapmadın galiba twrp ye gir en altta gelişmiş sonra terminal kısmına tıkla gelen ekranda
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf6
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf7
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sde36
reboot
bu komutları yaz daha sonra qfil ve qpst ile qcn dosyasını restore et işlem tamamdır .
deniyorum, unuttum sanırım. cevap vericem deneyim :)

yok hocam yapamadım. işlem sıramı söylüyorum, hatam varsa söylersen tekrar denerim.

cihaz rootlu zaten o kısımları geçiyorum.
hex editör ile qcn dosyasına söylediğin şekilde sim 1'i seçimi doldur yaptım.
sim 2 içinde yerine yaz dedim hexe çevrilmiş olan imei numaramı.
kaydettim çıktım.
partitonları sildim twrp üzerinden
restart yaptım
qfil ile hazırladığım qcn dosyasını restore ettim
restart attım
qpst confg. ile restore ettim aynı qcn dosyasını
restart yaptım.
imei değişmedi hala aynı.

yok hocam yapamadım. işlem sıramı söylüyorum, hatam varsa söylersen tekrar denerim.

cihaz rootlu zaten o kısımları geçiyorum.
hex editör ile qcn dosyasına söylediğin şekilde sim 1'i seçimi doldur yaptım.
sim 2 içinde yerine yaz dedim hexe çevrilmiş olan imei numaramı.
kaydettim çıktım.
partitonları sildim twrp üzerinden
restart yaptım
qfil ile hazırladığım qcn dosyasını restore ettim
restart attım
qpst confg. ile restore ettim aynı qcn dosyasını
restart yaptım.
imei değişmedi hala aynı.
qfil ile restore ettikten sonra restart yapma hemen qpst config ile de restore et sonra restart yap dene bi

bu işlemden sonra güncelleme yapmıyoruz . imei duruyor fakat sistem başka bir telefonmuş gibi algıladığı için klon imei olarak görüp imei yi kalıcı olarak kapatıyor. bu yüzden elinizdeki imei den olmamak için önce telefonu güncelleme yapın daha sonra bu işlemleri uygulayıp imei repair yapın. herhangi bir sıkıntı yok güncellemeden snra da sonuç başarılı.

Peki bu işlemi yaptıktan sonra imei silinmemesi için cihazı bundan sonra hiç güncellemeyecekmiyiz? yada her güncellemeden sonra imei mi değiştiricez?

Peki bu işlemi yaptıktan sonra imei silinmemesi için cihazı bundan sonra hiç güncellemeyecekmiyiz? yada her güncellemeden sonra imei mi değiştiricez?
efs yedeğini yükleyip telefonu orjinal hale getirip güncellemeni yapıp daha sonra bu şekilde tekrar imei repair yapabilirsin. uğraşamam diyorsan işlem çok basit pasaport kaydı yapabilirsin.

hocam senin telefon oldumu benimkide bugun itibariyle kapandı yapmak için bir yonerge paylasabılırmısınız lütfen rica ediyorum. unlock mu degilmi bilmiyorum

hocam senin telefon oldumu benimkide bugun itibariyle kapandı yapmak için bir yonerge paylasabılırmısınız lütfen rica ediyorum. unlock mu degilmi bilmiyorum
Cihaziniz unlock ise telefonu baslattiginiz zaman unlcok diye yazar altta

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt