Yardım Xiaomi Redmi K20 Pro IMEI Repair

• Konbuyu başlatan Gideoba
  • Başlangıç tarihi
Sana tavsiyem anlatımın olduğu web sayfasını kaydet yada ekran fotosu al.yarın birgün ordanda kaldırılabilir. Bu aslında bu tip anltımların olduğu bütün siteler için geçerli
Ekran görüntüsünü aldım zaten
Anlamadığım konu
6)Tamir edilmiş IMEI'ye sahip QCN dosyası oluşturma
Masaüstüne attığımız Mi9TQcnBuildier klasörüne girip Mi9TQcnBuildier.exe programını çalıştırıyoruz. Cihazımızın IMEI numarasını doğru bir şekilde girip enter'a basıyoruz, aynı klasöre newQCN.qcn dosyası oluşuyor, bu dosyayı telefona geri yüklemek için kullanacağız.
Buradaki mi9t qcn dosyasını k20 pro olarak nasıl yapıdan qcn yedeğini aldığımız dosya yı mi kullanacaz

Ekran görüntüsünü aldım zaten
Anlamadığım konu
6)Tamir edilmiş IMEI'ye sahip QCN dosyası oluşturma
Masaüstüne attığımız Mi9TQcnBuildier klasörüne girip Mi9TQcnBuildier.exe programını çalıştırıyoruz. Cihazımızın IMEI numarasını doğru bir şekilde girip enter'a basıyoruz, aynı klasöre newQCN.qcn dosyası oluşuyor, bu dosyayı telefona geri yüklemek için kullanacağız.
Buradaki mi9t qcn dosyasını k20 pro olarak nasıl yapıdan qcn yedeğini aldığımız dosya yı mi kullanacaz
Bilmiyorum hocam onunda konusu vardı oda silinmiş.

Belki yedeğini adığınız qcn dosyasını aşağıdaki linkteki programla uyarlarsınız
jjaQcnBuilder (1)

Emin değilim ama yanlış yönlendirmek istemem
Eyvallah teşekkürler yapamazsamda hiç önemli değil 8ay kullanırım ozamana kadar elbet konu açılır bunlara para kaptırmayan niyetim yok ozamana kadar 2 sim de kayıtlı olur belk

Eyvallah teşekkürler yapamazsamda hiç önemli değil 8ay kullanırım ozamana kadar elbet konu açılır bunlara para kaptırmayan niyetim yok ozamana kadar 2 sim de kayıtlı olur belk
Yalniz bu uygulama sadece mi 9t icin gecerli. K20 Proda calismiyor ben denedim. K20 Pro icin elle degistirmeniz gerek Qcn dosyasini. Hocam ayrica 9T ile K20 Pro'nun silinecek partitionlari farkli. Onlara dikkat etmeyi unutmayin. Qcn dosyasini kendi telefonunuzdan almaniz gerek.

Yalniz bu uygulama sadece mi 9t icin gecerli. K20 Proda calismiyor ben denedim. K20 Pro icin elle degistirmeniz gerek Qcn dosyasini. Hocam ayrica 9T ile K20 Pro'nun silinecek partitionlari farkli. Onlara dikkat etmeyi unutmayin. Qcn dosyasini kendi telefonunuzdan almaniz gerek.
Qcn dosyasını elle neyi degestirmemiz gerekiyor

Endişelenmeye gerek yok sanırım, 1yıl içinde tek sim de olsa açmayı başardılar. Cihazın 8 ay kullanımı var bu sürede iş tamamen çözülür düşüncesindeyim seneye görüşürüz ?

Merhaba hocam. Bende de k20 pro var. 150 tl gibi bir fiyata yaptırılabiliyor ama ben güvenemiyorum. Siz halledebildiyseniz yardımcı olabilir misiniz
Nerede oturuyorsunuz yakın ustamız varsa yardımcı olabilirim

Nasıl yaptınız tam olarak anlatın hatayı anlamaya çalışalım
twrp yükledim ilk başta daha sonra cihazı rootladım. ardından efs ve qcn yedeğini aldım diag portunu açtıktan sonra
d if=/dev/zero of=/dev/block/sdf5

dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf6

dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf1

bunları temizledim

Mi9TQcnBuildier.exe bu program ile imei oluşturdum yapmış olduğu qcn dosyasını telefona restore yaptım.

imei işlemi başarıı oluyor ama şebeke gelmiyor. Bunları eu rom yükleyerek yaptım.

twrp yükledim ilk başta daha sonra cihazı rootladım. ardından efs ve qcn yedeğini aldım diag portunu açtıktan sonra
d if=/dev/zero of=/dev/block/sdf5

dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf6

dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf1

bunları temizledim

Mi9TQcnBuildier.exe bu program ile imei oluşturdum yapmış olduğu qcn dosyasını telefona restore yaptım.

imei işlemi başarıı oluyor ama şebeke gelmiyor. Bunları eu rom yükleyerek yaptım.
Qfil ile restore yapın.​

dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst1
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst2
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/fsg

Ben kendi cihazimi twrp terminalden bu sekilde hal etmistim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri
Üst Alt