twrp ile mi yazayim
Twrp veya fastboot üzerinden yazmayı deneyin

Twrp install kısmına girip sağ alttan zip yazan yeri img olarak değiştirin
persist.img seçip yükleme yapın

Fastboot ile de "fastboot flash persist persist.img" komutuyla yükleyebilirsin

S.a ustalar cihaz unlock için mobil veri istiyor ve plaka kayıtlı değil çekim gelmiyor dolayısıyla cihaza unlock yapamadım.
Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

S.a ustalar cihaz unlock için mobil veri istiyor ve plaka kayıtlı değil çekim gelmiyor dolayısıyla cihaza unlock yapamadım.
Çözüm önerilerinizi bekliyorum.
Onu yapabilmek için Cihazın içi açılıp UMT Dongle vb. araçlarla imei repair yapılır ardından bootloader unlock süreci başlatabilirsiniz

ayrıca zaten plaka yazabilirsem unlock yapmama gerek yok

Şuanda cihaz com veriyor ama umt boxta not 5 seçeneği yok not 5 pro üzerinden yaparsam sıkıntı olur diye düşünüyorum.
cihaza edl modda bootloader unlock yapmanız lazım
Mesaj Otomatik Birleştirildi:

Backup qcn diyorum zar zor cihazın verdiği comu seçtikten sonra ftm mode hatası veriyor
Mesaj Otomatik Birleştirildi:

bide comu şuanda qdloader diye veriyor

Cmd ekranın da diag açmaya çalıştığım zaman şu hatayı alıyorum
(setprop: failed to set property 'sys.usb.config' to 'diag,adb)

bu cihazın aynısı var bende twrp den mi accont kaldırmak istiyorum yazılım varmı elinizde ustalar mi accont kaldıran yazılım twrp den

bu cihazın aynısı var bende twrp den mi accont kaldırmak istiyorum yazılım varmı elinizde ustalar mi accont kaldıran yazılım twrp den
Adb açabiliyorsanız WODM tool ile pasif edebilirsiniz yada umt varsa elinizde onunla deneyin

Son düzenleme:
ustam denedim ama olmuyor bunda saol

ustam twrp den yazılımla hal etim saol

İyi günler
UMT Dongle QcFire veya başka bir Dongle olmadan imei repair yapabilir miyim?
Cihaz Xiaomi Note 5
bootloader kilidi açık
twrp yükledim
Rootlu
cmd ekranından kodu yazarak ,diag modu açtım (Qualcomm HS-USB Anroid DIAG 901D (COM5))
şimdi ne yapmalıyım
WriteDualIMEI programı ile imei yazdım enterledim Pass ibaresi yeşil oldu, ancak telefonda imei değişmedi
yardımcı olur musunuz teşekkürler.

İyi günler
UMT Dongle QcFire veya başka bir Dongle olmadan imei repair yapabilir miyim?
Cihaz Xiaomi Note 5
bootloader kilidi açık
twrp yükledim
Rootlu
cmd ekranından kodu yazarak ,diag modu açtım (Qualcomm HS-USB Anroid DIAG 901D (COM5))
şimdi ne yapmalıyım
WriteDualIMEI programı ile imei yazdım enterledim Pass ibaresi yeşil oldu, ancak telefonda imei değişmedi
yardımcı olur musunuz teşekkürler.
VIP Bölümünde anlatımı mevcuttur

birazdan link ve nasıl yapıldığını paylaşacam adnan ustam

Geri
Üst Alt