ustam yaparsak boot loader uclok yaparsak umt den reset efs yapmaya gerek varmı

Hocalar 9 SE Band 20 çözülmüş.Ancak işlem ücreti için param yok.Bilen varsa konu linki bırakabilir mi?

Merhaba gsmturkey.net üyeleri bu paylaşacağım konuda Xioami Mi 9 Se cihazına nasıl imei repair işlemi yapılır onu anlatacağım.

İSTEK ÜZERİNE QCN DOSYASI

İSTEK ÜZERİNE XQCN DOSYASI

Xioami Mi 9 SE IMEI Yöntemi

Bootkilidi açık olması gerekir.

Yukarida verdiğim linkleri indirin kurun.

En üsteki twrp yi kurun.

Bunun için fastboot moda alın cihazı ve CMD ekranında

fastboot flash recovery recovery-TWRP-3.3.0-0421-XIAOMI9SE-CN-wzsx150.img

Ardından fastboot reboot derken eliniz ses açmaya basılı tutun ve cihaz twrp modda açsın.

TWRP açılır sonra üste verdiğim magisk i atın hafızaya installden yükleyin.

Yeniden başlatın cihaz root olur.

Sonra qpst ile xqcn yedeği alın bunun için aşağıdaki komutları CMD ekranına giriniz.

Kod:
adb shell[/B][/B][/B][/CENTER]
[B][B][B]
[CENTER][/CENTER]

[CENTER]su[/CENTER]

[CENTER][/CENTER]

[CENTER]setprop sys.usb.config diag,adb

Yazın diagnostics açılır. Bilgisayarınızda Qualcomm usb driverları kurulu olması lazım. Aygıt yöneticisinde diagnostics port görmeniz lazım.

Qpst programı açıp üst kısımdan start client daha sonra software download basın.

Back-Up kısmından xqcn yedeği alın. İslem bitince tekrar twrp girip advanced terminal kısmına girin ve bloklarını silin.

Komutlar;

Kod:
[/B][/B][/B][/B][/CENTER]
[B][B][B][B]
[CENTER][/CENTER]

[CENTER]dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf6[/CENTER]

[CENTER][/CENTER]

[CENTER]dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf7[/CENTER]

[CENTER][/CENTER]

[CENTER]dd if=/dev/zero of=/dev/block/sde33[/CENTER]

[CENTER][/CENTER]

[CENTER]

Reboot yapın.

Sonra tekrar açılır cihaz ve tekrar komutlar ile diag açın.

Daha sonra dual writer IMEI programı ile imei repair yapın.

Sonra Qpst programı ile aldığınız xqcn yedeği restore edin ve yeniden başlatın.

Hayirli olsun.

Dikkat edilecek şeyler orijinal recovery ile sıfırlama yapılırsa IMEI siliniyor sıfırlama yapmayın.

Güncellemede sorun yok.

Twrp ile sıfırlama yapılırsa IMEI silinmez.

Yakin zamanda bunu da cozeriz inşallah..

Takıldığınız yerde konu altından yorum yaparsanız yardımcı olmaya çalışırız.
selamunaleyküm hocam twrp yukleyıp magsık yukleyınce telefon sureklı twrp modda açılıyor root yapınca twrp menu acılıyor format atınca normal açılıyor

Sizin cihaz global değil çin versiyon hata bu yüzden magisk kurduktan sonra reboot etmeden geri gelin twrp ana menüsünde wipe basın format data basın yes yazın bitince yeniden başlatın
root işlemini yaptım anlatılan işlemleri harfiyen yaptım en son qcn yukleyip rebot yapınca recvory modda acıyor nv data hatası oluyor tekrar efs yedek yukleyınce acılıyor nerde yanlıs yapıyorum

Qualcomu bir türlü aygıt yöneticisinde çıkaramadım. Ne yaparsam yapayım beceremiyorum. Magisk' i install ettikten sonra ilerleyemiyorum. Yardımcı olabilme şansınız var mı?

Geri
Üst Alt